Lümanda vald sai valmis sotsiaalkorteri (3)

Lümanda vald sai valmis sotsiaalkorteri

 

Lümanda valla sotsiaalnõuniku eestvedamisel tehti korda valla sotsiaalkorter, nüüd saab vald pakkuda hädasolijatele ajutise eluaseme teenust.

“Volikogu kehtestab küll korra, kuidas korterit kasutada, kuid prioriteediks on üksikud inimesed, puudega inimesed või mõne õnnetuse läbi kannatada saanud inimesed,” ütles Lümanda valla sotsiaalnõunik Helle Kukk, selgitades, et see on ajutine peatuspaik, et aidata inimesel raskest olukorrast üle saada.

“Eelmine aasta oli mulle karm aasta ja andis tugeva elupraktika, sest vallas oli kaks põlengut,” meenutas Helle Kukk põhjust, miks ta korteri kordategemiseks vahendeid otsima hakkas. “Mis siis, kui need inimesed oleksid vajanud valla abi? Ei saa ju hakata alles siis tegutsema,” selgitas Kukk.

Sotsiaalkorteri kasutamise kord ja üleandmise-vastuvõtmise akt on valminud eelnõuna ja ootab volikogu poolt haldusaktiga kehtestamist.
“Minu seisukoht on see, et ei saa õigeks pidada põhimõtet, et meil ei ole olnud vajadust ega põhjust korterit korda teha,” ütles valla sotsiaalnõunik, lisades, et sellist vajadust ei saa ega tohi oodata, vaid tuleb ennetada, selleks et õigel ajal abi osutada. “Omavalitsusel on ju omad ülesanded ja üks nendest on sotsiaalteenuste arendamine,” märkis ta.

Korter oli Helle Kuke sõnul valla omand juba ammu ning 1999. aastal otsustas volikogu selle sotsiaalkorteriks määrata.

Korteri renoveerimisel oli palju abilisi

Helle Kukk ütles, et ta on tänulik kõigile vallaelanikele, kes aitasid korteris kodusoojust luua. Ehitustöid tegid OÜ Ennevar ja Meelis Liigsoo koos töömeestega ning Jaanus Vanem annetas korteri sisustuse.

Print Friendly, PDF & Email