Kaali kool tahab 160-kohalist aulat

Eile otsustas Pihtla vallavolikogu kinnitada Kaali põhikooli arengukava aastateks 2007–2009. Arengukava näeb ette 2,5 miljonit krooni maksva aula ehitamise.

Volikogu hariduskomisjoni esimees Peeter Paomees ütles volikogu istungil, et tegemist on küll ilusa unistusega, kuid raha selle realiseerimiseks tõenäoliselt ei leita. “Samas võiks aula arengukavasse sisse jääda, sest kui kusagilt peaks selleks võimalusi tekkima, pole vaja arengukava muuta,” sõnas Paomees.

Vallavanem Tõnu Hütt märkis, et ehkki vald on nõus kinni maksma aula projekteerimise, mida teeb OÜ Mõisaprojekt, jääb praeguse võimla külge, koolimaja siseõue poole teise korruse kõrgusele mõeldud aula ehitamine esialgu valla finantseeringuta. “Projekti teeme valmis, aga ehituseks veel ei lähe,” kinnitas Hütt.

“Kui rääkida kooli rahastamisest, on meil plaanis jätkata juba alustatud spordiväljaku kordategemist,” ütles vallavanem, lisades, et koolidirektori plaan nägi ette ehitada koolimaja juurde 160-kohaline aula, mida oleks võimalik kasutada ka kohalike kultuurisündmuste tarbeks.

Kaali põhikooli hoolekogu esimees Heino Seppel kinnitas, et aula ehitamisest on hoolekogus juttu olnud. “Mõte, et koolil oleks aula vaid pidulikeks aktusteks, on ju väga ilus, aga eks see paistab, kuidas üldine majanduslangus võib asjade käiku mõjutada,” sõnas Seppel. Kaali põhikooli direktorit Enda Pormanni lehetoimetusel eile kätte saada ei õnnestunud.

Praegu õpib Kaali põhikoolis 63 õpilast, klassikomplekte on seitse (algklassid töötavad liitklassidena: 1./3. klass ja 2./4. klass). Järgmisel ja ülejärgmisel õppeaastal on kooli arengukavas õpilaste arvuks prognoositud veidi üle 50 ning 2010.–11. õppeaastast langeb õpilaste arv alla poolesaja.

Print Friendly, PDF & Email