Ka parvlaevadel võib hakata kehtima liikluskindlustus (9)

Eile esitas Keskerakonna fraktsioon riigikogule eelnõu, mille eesmärgiks on muuta liikluskindlustuse seadust, et ka reisiparvlaevadega sõidu ajal kehtiks autole kohustuslik liikluskindlustus.

“See on jah praegu selline katmata ala,” ütles riigikogu liige Kalle Laanet, selgitades, et kui mandrilt autoga saarele sõita, siis laevasõidu ajal kohustuslik liikluskindlustus ei kehti, ning kui laeval juhtub mingi pisemgi avarii, peavad osapooled ise lahenduse leidma. Laanet ei osanud eile prognoosida, kas eelnõu ka menetlusse võetakse ning millal ükskord sellest seadusemuudatus saab.

Eelnõu väljatöötamise tingis olukord, kus isikud on jäänud kindlustuskaitseta siseriiklikult regulaarreise tegevatel reisiparvlaevadel, seisab eelnõu seletuskirjas.

Uue seaduse eesmärgiks on tagada isikutele kindlustuskaitse ka siseriiklikke regulaarreise tegevatel reisiparvlaevadel.

Liikluskindlustuse seadus sätestab, et teeliiklus ei ole liiklus hoone sees ja sõidukis, väljaarvatud hoones asuvas parklas. Reisiparvlaev on liikluseks avatud ning tegemist on parkimisalaga. Eelnõuga lisatakse liikluskindlustuse seaduse paragrahvi punkti 1 “või siseriiklikult regulaarreise tegeval reisiparvlaeval”.

Seadusemuudatuse jõustumisel hakkab siseriiklikke regulaarreise tegevatel reisiparvlaevadel asuval parkimisalal kehtima liikluskindlustus.

Print Friendly, PDF & Email