Maavalitsus tõmbab kulutusi koomale (1)

Maavalitsus tõmbab kulutusi koomale

 

Saare maavalitsus on riikliku kokkuhoiupoliitika valguses kärpinud mitmeid kulutusi. Lisaks kahest saarevahi ametikohast loobumisele on vähendatud ametisõidukite arvu, välislähetuskulutusi ja hoonete ülalpidamiskulutusi.

Maavanem Toomas Kasemaa sõnul soovitakse kulusid vähendada eelkõige uute algatuste arvelt, sest majanduskulutusi ei ole rohkem võimalik oluliselt piirata ilma maavalitsuse tööplaani muutmata.

“Tööplaani oluline muutmine toob kaasa situatsiooni, kus inimene on tööl ja palka talle makstakse, kuid tööd ta teha ei saa, sest puuduvad vahendid,” ütles Kasemaa Oma Saarele. Seda soovib maavalitsus aga iga hinna eest vältida.

Üks oluline artikkel, mille arvelt kokku hoida, on välislähetuskulud, mida vähendatakse poole võrra. Kui eelmisel aastal olid maavalitsuse välislähetuskulud ligikaudu 160 000 krooni, siis sel aastal saab arvestada vaid 80 000 krooniga.

Maavanema nõuniku Anu Varese sõnul moodustasid eelmisel aastal kolmandiku lähetuskuludest maavanema töövisiidid välisriikidesse, kus ta viibis kokku 11 korral. Peale maavalitsuse makstu rahastati visiite ka erinevatest projektidest ja B7 organisatsiooni poolt.

Selle aasta esimese kolme ja poole kuuga on maavanem käinud kolmel välisvisiidil – Brüsselis, Bornholmil ja Mallorcal.

Kasemaa kinnitusel on siseministeeriumile esitatud taotlus vähendada maavalitsuse majandamiskulutusi 400 000 krooni võrra ning sellevõrra suurendada personalikulutusi. Ministeerium ei ole eelarvemuudatust veel kinnitanud, kuna pärast taotluse esitamist ilmus rahandusministeeriumi majandusprognoos, millest tulenevalt toimub iga ministeeriumi haldusalas üleüldine kulude ülevaatamine.

Muude kulude kokkutõmbamiseks on maavalitsus praegu loobunud kahest saarevahi ametikohast ning vähendanud ametiautode arvu neljalt kolmele.

Print Friendly, PDF & Email