Orissaare internaatkoolist võib saada erapansionaat ja pensionäride päevakeskus (1)

Orissaare internaatkoolist võib saada erapansionaat ja pensionäride päevakeskus

 

Orissaare vallavalitsus näeb peatselt suletava Orissaare internaatkooli hoone tulevikku 60-kohalise erapansionaadina, kus lisaks tegutseb valla pensionäride päevakeskus ja rajatakse gümnaasiumi tööõpetuse klassid.

Haridus- ja teadusministeeriumile saadetud kirjas teatab Orissaare vald, et internaatkooli hoonesse on plaanis rajada eakate kodu koos päevakeskuse ja taastusravikeskusega

Kokku 60-kohalisse asutusse tuleb pansionaat 30 inimesele, kes vajavad kas pidevat või perioodilist hooldust. Lisaks sellele peaks tulevane pansionaat pakkuma põetus- ja rehabilitatsiooniteenus.

Pansionaat on mõeldud vanuritele ja puudega isikutele alaliseks või ajutiseks elamiseks. Näiteks pikema perioodi kõrval ka üheks päevaks või nädalaks.

Orissaare vallavanema Raimu Aardami sõnul näeb vald hoones kohta ka pensionäride päevakeskusele, kuid samas majas noortekeskuse avamise mõte on maha maetud. “Ühest küljest on see liiga lärmakas asutus, teisalt ei haaku see pansionaadi ruumilahendusega,” lausus vallavanem.

Erainvestorite finantseerimisel loodav pansionaat ei hakka Raimu Aardami hinnangul konkureerima Muhusse rajatava Ida-Saaremaa vanurite hooldekoduga, mille rahastamist taotletakse KOIT kava vahenditest.

Aardami sõnul ei hakka Orissaare pansionaat kuuluma Eesti kõige kallimate hooldekodude hulka, kuid kindlasti kujuneb selle hinnaklass kõrgemaks kui Muhu hooldekodu oma.

Ka Muhu valla arendusnõunik Aado Keskpaik on seisukohal, et kommertsprojekt ja omavalitsuste loodav hooldekodu Muhus ei pruugi omavahel konkureerida.

“Oleme ka ise arutanud kommertsalustel hooldekodu perspektiivi ja tulime selle peale, et erainvestorite vahendusel ei ole praegu võimalik pakkuda soodsaima hinnaga teenust,” lausus Keskpaik, kelle sõnul soovib iga investor oma sissepaigutatud raha pealt tulu teenida.

“Esmalt võetakse käsile ikka need segmendid publikust, kes on maksujõulisemad. Ei ole mõtet tegelda sel juhul valla vaestega, vaid nendega, kes tahavad ja suudavad osta kõrgekvaliteedilist hooldusteenust,” lisas Keskpaik.

Raimu Aardami sõnul algavad ettevalmistustööd pansionaadi rajamiseks niipea, kui haridusministeerium selleks nõusoleku annab. Teisalt on hooldusasutuse loomine Orissaares üsnagi keeruline, sest vajalik hoolduspersonal kohapeal peaaegu et puudub.

Haridusministeeriumi konsultant Asso Ladva ütles, et Orissaare valla seisukoht internaatkooli hoone edasise kasutuse kohta on vajalik kooli likvideerimiskomisjonile, mille ülesandeks on teha ettepanekud Orissaare internaatkooli vara edaspidiseks kasutamiseks või realiseerimiseks.

Print Friendly, PDF & Email