Nädal täis sporti Saaremaa ühisgümnaasiumis

Nädal täis sporti Saaremaa ühisgümnaasiumis

 

Eeloleval esmaspäeval algab Saaremaa ühisgümnaasiumis viis päeva kestev olümpiaharidusnädal.

Ühisgümnaasiumi (SÜG) huvijuht Diana Õun ütles Oma Saarele, et spordi- või sportlikku laadi üritused ja ettevõtmised on neil kavandatud eeloleva nädala kõigiks viieks koolipäevaks.

“Olümpiaharidusnädala avalöök ja tõenäoliselt ka kõige pidulikum üritus toimub juba esmaspäeval,” rääkis Õun. “Kell kaheksa õhtul alustab Rüütli spaa eest liikumist rongkäik, mis kulgeb läbi linna kooli staadionile, kus seejärel leiab aset olümpianädala pidulik avatseremoonia.”

Ühisgümnaasiumi huvijuht selgitas, et avatseremoonia viiakse läbi nagu olümpiamängudele kohane. “Kasutame sama atribuutikat – tule süütamine, lipu heiskamine, mängude vande andmine jne –, mis on omane ka pärisolümpiale,” märkis ta.

Kooliolümpial võistlevad klassikollektiivid kannavad õpilaste endi välja mõeldud riikide nimesid. Et aga võistlejate fantaasia väga laiali ei valguks, on olümpianädala korraldajad kehtestanud teatud raamistiku.

Diana Õun ütles, et seekord peavad võistkondade nimed olema seotud maailma filmikunstiga. “Näiteks nagu Bondland või Ämblikmehed,” kirjeldas ta ja lisas, et õpetajatest moodustatud kohtunike kogu on endale nimeks võtnud Zorrod.

SÜG-i olümpianädala põhiüritused on kavandatud teisipäevasele spordipäevale, mil õppetööd ei toimu. Sel päeval toimuvad võistlused neljal alal: pika- ja lühimaa jooks, kaugushüpe, pallivise põhikooli osale ja kuulitõuge gümnaasiumile. Lisaks on samale päevale kavandatud klasside vaheline köieveovõistlus ja pendelteatejooks.

“Loomulikult jagub sportlikke üritusi ka nädala ülejäänud päevadeks,” rääkis Diana Õun. “Näiteks esmaspäeval selgitame välja gümnaasiumi osa rammumehe, kusjuures kandidaatidel tuleb selle väärika tiitli saavutamiseks võistelda viiel alal – käesurumises, telliskivi hoidmises, puusaagimises, naisekandmises ja autolükkamises.”

Lisaks on SÜG-i olümpianädala raames kavas algklassidele paberlennukite viskamise võistlus ja nädala jooksul toimub ka olümpiateemaline viktoriin.

Kogu olümpianädala üheks huvitavamaks alaks on aga kindlasti fotoorienteerumine. Diana Õun rääkis, et võistluse läbiviimiseks on korraldajad Kuressaare linnas fotodele juba jäädvustanud 15 objekti.

“Osalejatel tuleb fotol olev objekt üles leida ja see võimalikult täpselt sama nurga alt uuesti jäädvustada.” Võitja selgitamisel võetakse arvesse nii toiminguteks kulunud aeg kui ka võistlejate jäädvustatud foto sarnasus algse fotoga.

SÜG-i olümpiaharidusnädala viimasel päeval, reedel toimub võitjate autasustamine ja nädala pidulik lõputseremoonia.
SÜG on Eesti esimene kool, kus hakati korraldama nn kooliolümpiat, 1992. a septembris.

Print Friendly, PDF & Email