Internetikommentaarid Oma Saare koduleheküljelt
Vallavaene
Öelge üks teine omavalitsus, mis maksab aastas 20 tuhat lapse kohta huviringi eest? Riik ei jaksa maksta kahte tuhandetki. Kärla vald on rikas vald. Pealegi veel hoitakse üleval hästitoimivat spordisaali, kuhu noored saavad aega viitma minna (see pole bussijaam).
Kui suur on Kärla valla eelarve? 5–10% sellest muusikakoolile on tõsine luksus. Arusaamatu emotsioonitsemine siin kommentaariumites. 20 aastat tagasi sai muusikakoolis käidud liinibussiga ja kes tahtis, see ikka sai võimaluse linnas käia. Ei olnud igas peres autot, mille puudust siin põhjenduseks tuuakse. Peab nüüd tänapäeva last alati uksest ukseni tassima?
Mäletatavasti lõi Kärla muusikakooli L. Toon, kellel loominguinimesena rahaasjad olnud läbi aegade segased (nt ooperipäevade põhjalaskmine), ja eks see asi vanast inertsist liikunud, et asjad läbipaistmatud. Villi, täitsa õigest otsast hakkasid asju uurima, võib-olla tõepoolest on odavam linna muusikakoolist osavõtt kinni maksta. Küsimus vaid mõnes lapses.
Linnas vist ka õpetamise tase kõrgem? Ja bussijaam jääb alati hängisööjaid täis, ükskõik kui palju spordisaale, taidlejaid, üritusi ja muusikakoole ka ei looda. Küsimus on efektiivsuses ja läbipaistvuses.
Toivo Vaik
Volikogu esimehena loen siin neid kommentaare ja imestan. Arupärimine on täiesti legaalne tegevus volikogu liikme töös. Villi Pihl on valitud arengu- ja eelarvekomisjoni esimeheks. Olen arupärimise teksti lugenud ja see on asjalik, mõeldud informatsiooni saamiseks. Kuidas siis mees saab oma tööd kavandada, kui tal ükskõik millised andmed puuduvad.
Üheski küsimuses ei ole Pihl tõstatanud ei koolide ega muu noortetegevuse lõpetamist. Ees on valla uue arengukava koostamine.
Nii muusikakool kui muud asutused on arengukava osad. Kas midagi jääb, kaob või muudab vormi, kolib kuhugi mujale või mida vaja ehitada, ongi arengukava küsimus. Lihtsalt paanikat tõsta ei ole ka mõtet. Palun rahuneme maha. Samas soovin jõudu hr Villi Pihlile!
Veel asjalikku tagasisidet: http://www.omasaar.ee/index.php?content=kommentaarid&artid=6812&sub=1&act=1&pos=40 . Eks eilse artikli pealkiri oli ka valest nurgast kirjutatud, seepärast vist OS-i viimaste aegade suurim tagasisidetulv. Ja kahtlen ka selles, kas ikka on niiväga vaja laste tulemusi mõõta – et kui paljud jätkavad muusiku teed ja mis konkurssidel saavutatud? Muusika on kui neljas võõrkeel, selle valdamine annab igaühele midagi, muusika juures olijad saavad ka kultuurist paremini aru ja n-ö ka paremad muusikaürituste “tarbijad”. Muusikakeel tõstab igaühe haritust. Ja mida rohkem algajaid alustajaid, seda tugevamad tipud välja sõelutakse (võib-võrrelda tippspordi talentide otsimisega massi hulgast). Nii, et laste õpetamise vajadust ei seadnud keegi kahtluse alla.
Toivo juba töötab!