Nordea pank soovib paigaldada sularahaautomaadi apteeki (4)

Nordea panga sularahaautomaate paigaldav firma First Data pöördus Saare maavalitsuse poole sooviga paigaldada maavalitsusele kuuluva Lossi tänav 1 asuva maja Raekoja tänava poolse akna sisse sularahaautomaat.

Kuna kõnealuseid ruume rendib OÜ Saaremaa Apteek, siis saatis maasekretär Andrus Lulla apteegi juhatusele kirja palvega selgitada, kas ravimitega kauplevale asutusele kehtestatud nõuded üldse võimaldavad nende ruumidesse sularahaautomaatide paigaldamist ning kas müügisaali ruumikasutus võimaldab apteegi põhitegevust häirimata

sularahaautomaadi paigaldamist ja selle ekspluateerimist.
Saaremaa Apteegi juhataja Evi Adamson ütles Oma Saarele, et apteegitöötajad on nende ruumidesse sularahaautomaadi paigaldamise vastu.

“Esiteks ei võimalda seda Eestis kehtivad ravimiseadus ja sotsiaalministri määrused, mis keelavad apteegi ruumidesse kõrvaliste objektide paigaldamise,” selgitas Adamson.

“Teiseks on meie müügisaali pind selleks liiga väike ja me oleme seisukohal, et sularahaautomaadi ekspluateerimine hakkaks häirima meie klienditeenindust.”

Saare maavalitsus lubas, et kujundab oma lõpliku seisukoha apteegi juhatuse vastuse alusel. Kuna aga hoone asub Kuressaare vanalinna kaitsetsoonis, peab sularahaautomaadi paigaldamise osas oma seisukoha võtma ka Kuressaare linnavalitsus.

Nordea panga sularahaautomaat võtaks apteegi müügipinnast enda alla umbes kaks ruutmeetrit, mille eest kõnealuseid seadmeid paigaldav firma on lubanud tasuda renti ja hüvitada ka lisaelektrikulud.

Print Friendly, PDF & Email