Keskkonnaminister kutsub jäätmekäitlejaid koostööle vabatahtlikega

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi saatis eile Eesti Jäätmekäitlejate Liidule kirja, milles kutsus neid üles toetama kodanikualgatuse kaudu toimuvat prügikoristamise ja prügistamise ennetamise kampaaniat “Teeme ära 2008”.

Keskkonnaministeerium, Riigimetsa Majandamise Keskus ja Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastavad “Teeme ära 2008” kokku ligi 7,5 miljoni krooniga, millest 5 miljonit on ettenähtud prügi kogumiseks ja prügilatesse viimiseks. Sellegipoolest jääb prügi ladestamise ja/või käitlemise jaoks rahastamisest puudu juhul, kui kampaania raames tuleb lähtuda jäätmekäitlejate tavahinnakirjast, märkis minister.

“Loodan, et jäätmekäitlejad kaaluvad võimalusi teha oma tavapärases hinnakirjas kampaania raames kogutavale prügile allahindlust või toetada ettevõtmist muul moel, nt transpordiga,” selgitas Tamkivi jäätmekäitlejatele saadetud kirja sisu.

“Pöördusin oma kirjaga jäätmekäitlejate, kui prügistamise probleemi vast kõige paremini mõistvate inimeste poole sooviga, et neist saaksid kampaania partnerid ja toetajad,” ütles minister.

Selleks, et arutada läbi ja leppida kokku, kuidas “Teeme ära 2008” raames kogutav prügi korrektselt ladestada ja/või käidelda, on keskkonnaministeerium kutsunud järgmiseks nädalaks kokku ümarlaua.

Print Friendly, PDF & Email