Kommentaar 7. aprillil Oma Saares ilmunud artiklile “Mees reostas pakendikonteinerit” (4)

Saaremaa juhtum kinnitab seda, et inimesed on pakendikonteinerite olemasolust alates uuest aastast teadlikumad. Konteineritesse laekub rohkem materjali, kuid taaskasutamiseks kõlbava kraami kogumass on jäänud samaks.

Kohatine konteinerite ületäitumine tuleneb sellest, et lisaks tublidele inimestele, kes oma pakendeid konteineritesse toovad, esineb neid, kes püüavad tasuta ära sokutada oma olmeprügi. Selline teguviis võib kaasa tuua kopsaka trahvi.

Avalikesse kogumiskonteineritesse tohib panna ainult pakendeid, mis on konteineril märgitud. Paraku avastame ikka ja jälle, et konteinerisse on sokutatud toidujäätmeid, kasutatud rõivaid, kodukeemiat ja muud sinna mitte kuuluvat kraami.

Tõsine probleem on ka konteinerite ümbruse prügistamine: Pakendiringlus on avastanud kogumiskonteinerite ümbert kalarappeid, vaibatükke, koduelektroonikat jms. Üsna tihti visatakse konteineri kõrvale maha delikaatseid isikuandmeid sisaldavaid dokumente või kirjavahetust, mis viivad prügistajate jälgedele, ning saab alustada väärteomenetlust.

Andres Siplane
MTÜ Eesti Pakendiringlus teenindusjuht

Print Friendly, PDF & Email