Kärlal jorisesid jorru-jänksud

Juba kaheksandat kevadet pakkusid Kärlal omamoodi elamust jorru-jänksud. Aasta läbi toimetavad nad rahulikult Kärla lasteaias ja koolis, mängivad omi mänge, õpivad ja laulavad niisama oma pere rõõmuks. Aga ühel kevadisel pühapäeval aastas kogunevad nad ühte ruumi ja annavad tõelise kontserdi kõigi rõõmuks.

Kärla laste lauluvõistlus “Jorru-jänks” sai alguse ühest kunagisest laste kevadlaulude kontserdist. Mõtte käis välja muusikaõpetaja Ludmilla Toon ja teostada aitas Kärla klubi. Esimene kontsert-võistlus toimus 10 aastat tagasi. Osalemas oli 29 4–14-aastast lauljat, nende hulgas ka tänaseks tuntud džässitariks sirgunud Marvi Vallaste. Kahel aastal jänksud vahepeal ei jorrutanud, aga nüüd on nad taas kosunud ja nii toimuski pühapäeval, 6. aprillil Kärla valla 8. laste lauluvõistlus “Jorru-jänks”.

Kontserdil lauldi kevadest ja emadest, poisid sekka ka meeste tegemistest, palju lauldi loomadest. Mida väiksem laps, seda armsamini ta laulab, mingu sõnad sassi või viis metsa. Lasteaiast oli esinemas 21 jorru-jänksu. Meie kikk-kõrvade nõukogu ehk moodsa sõnaga žürii valis nende seast kolm laureaati.

3-aastane Karl-Reedik Mändar võlus oma lavalise sarmi ja julgusega; 5-aastane Astrid Rei armsa oleku ja emale pühendatud lauluga; 6-aastane Hendrik Niit aga tõelise šõumehena ja valju häälega. Publiku poolehoid kuulus samuti pisematele lauljatele, publiku lemmikuks sai 3-aastane Sessely Järvalt.

Koolilapsi oli laulmas 1.–5. klassini ja kontserdi lõpetas 7. klassi neiu Gete Grahv, kes on laulnud kõigil kaheksal “Jorru-jänksu” kontserdil. Ka koolilaste hulgast valiti kolm laureaati: Delis Pärnoja (2. klass), Krõõt Saar (3. klass) ja Stella-Liisa Lõhmus (5. klass). Eripreemiaid jagus ka veidike. Kärla põhikooli eripreemia läks Stella-Liisale, Käesla arenguselts tänas oma ainukest esindajat Sander Õispuud ja riigimetsa majandamise keskus premeeris Kristel Püüdingut, kes unistas oma laulus väikesest metsamajakesest ja lubas olla noor ja helde perenaine.

Noortele lauljatele tegi seekord laulusaadet kooli oma bänd: Marika Aarnis, Paul Tohv, Pille-Rite Rei ja Erkki Etverk. Laulud õpetasid lastele selgeks muusikaõpetajad Ülle Vallaste ja Marika Aarnis. Nende tööd hindasid kikkiskõrvul muusikaõpetaja Imbi Kolk, helilooja ja muusikaõpetaja Ülle Reinsoo, kogemustega jorru-jänks Meriliis Varilepp ja kunagine Kärla kooli bändimees Vaido Luks.

Me kõik loodame, et järgmisel aastal tulevad jänksud taas kokku.

Print Friendly, PDF & Email