Vooglaidi hotelliäri Peterburis sattus miilitsa huviorbiiti

Vooglaidi hotelliäri Peterburis sattus miilitsa huviorbiiti

 

Saaremaalt pärit Märt Vooglaidile (fotol) kuuluva osaühingu Manutent Venemaal Peterburis hotelli rajav tütarfirma OOO Otel Pljus sattus ajalehe Äripäev teatel tänavu veebruaris miilitsa majanduskuritegude vastu võitlemise osakonna teravdatud tähelepanu alla.

Äripäev kirjutas eile, et tänavu veebruaris andis Peterburi Vassili rajooni miilitsaülem polkovnik Rõžov välja määruse finants- ja majandusrevisjoni korraldamiseks Vassili saarel hotelli rajava OÜ Manutent tütarettevõttes OOO Otel Pljus. Kaks nädalat hiljem toimus ettevõtte kontoris läbiotsimine, mis jäädvustati videolindile, ning kaasa võeti üheksa pappkastitäit dokumente. Väidetavalt olevat peatatud ka hotelli ehitamine.

OÜ Manutent Hotellid juhatuse liige Reimo Raid ütles Äripäevale, et tegemist oli maksuameti reidiga, mille käigus kontrolliti vana käibemaksu tasumise asja, kuid hotelli ehitamist peatatud pole.

Manutendi omanik Märt Vooglaid aga tunnistas Äripäevale napisõnaliselt, et läbiotsimine toimus ning otsiti ebaseaduslikku tarkvara, kuid tänaseks on asjad tagasi antud ja vahi alla pole kedagi võetud.

Vassili saare 8. liinile ehitatava Sokos Hotel Vasiljevsky nime kandva hakkava 255 toaga neljatärnihotelli ehitamine on kaua veninud. Algul pidi see valmima 2006. aasta keskel, siis 2007. aasta teises pooles.

Tänavu 2. veebruaril kirjutas Oma Saar, et saarlasest kinnisvaraarendajale Märt Vooglaidile kuuluva OÜ Manutent koguinvesteering Venemaal Peterburi kesklinna rajatavasse 255-toalisse hotelli küünib üle poole miljardi krooni.
Manutendi juhatuse liige Reimo Raid kinnitas toona, et rentnikule – Soome hotelliketile Sokos – annab ettevõte hotelli üle selle aasta kevadel, ehk juba aprillis, aga pigem siiski maikuus.

Print Friendly, PDF & Email