Keskkonnainspektsioon on Saare maakonnas registreerinud sel aastal vaid kaks jäätmealast õiguserikkumist, kogu Eestis oli rikkumisi 90.
Keskkonnainspektsiooni nõunik Himot Maran ütles Oma Saarele, et neist ühel juhul piirduti hoiatustrahviga 200 krooni, teisel juhul määrati karistuseks trahv 300 krooni. “See peaks siiski saarlasi pigem rõõmustama, sest kuigi ka teil on rikkumisi ilmselt rohkem, kui inspektorid neid fikseerivad, on samas ka ilmne, et Saaremaa on prahivabam kui enamik ülejäänud Eestimaast,” sõnas Maran.
Inspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul teatas, et Eestis registreeritud 90 jäätmealast õigusrikkumist on kaasa toonud kogusummas trahvi 225 560 krooni. “Tuvastatud rikkumistest ligi pooltel juhtudel oli tegemist jäätmete ladustamisega väljaspool selleks ette nähtud kohta – enamasti metsa alla või mujale loodusesse tekitatud ebaseaduslike jäätmehunnikutena.
Eelmisel aastal registreeriti Saare maakonnas 16 jäätmealast rikkumist, tehti kaks ettekirjutust ning määrati trahv kaheksale füüsilisele ja neljale juriidilisele isikule kogusummas 14 730 krooni.
Miks ei ole infot, kellele karistus määrati? Palun teavet, mis alusel rikkujate nimesid varjatakse? Ma olen tüdinenud metsaäärte koristamisest (paraku minu kodu läheduses)!
Tuleks vahelejäänud prügitaja panna teatud ala puhastama,siis jääks neid loodusesse oma prahi loopijaid kindlasti vähemaks.
Vot selle pärast ei lähe mina 3. mail ega tõenäoliselt ka edaspidi vabatahtlikuna prügi koristama. Need uroodid kes vahele jäävad saavad ju naeruväärse trahvi. Ja ülejäänud pasandajad itsitavad ka peenelt pihku kui õpilased ja kes kõik veel seda sitta metsa alt kokku kraabivad. Keskkonnainspektsioon mingu ja koristagu vabatahtlikult ja tasuta. Pärast päevläbi sitas sobramist tekib võibolla mingi viha reostajate vastu ja ehk hakkavad vahelejääjad ka õiglasi trahve saama. Ikka maksimumi lähedasi.