Noorte moekonkurss loob vanast uut

Laupäeval, 5. aprillil korraldab Tornimäe rahvamaja koostöös noortega moekonkursi “Vanast uus”.

“Moešõu on ellu kutsutud selleks, et anda võimalus neile noortele, kes ei julge osaleda Koolimoe konkursil, aga samas tahaksid end proovile panna,” ütles ürituse idee autor ja eestvedaja Tornimäe rahvamaja kultuuritöö kuraator Helen Pihl.

Konkursi peamine eesmärk on noorte loovuse arendamine erinevate väljundite kaudu ning uute ideede ja oskuste proovilepanek ja enda eksponeerimine. Helen Pihli algseks tagamõtteks oli meelitada noored rahvamajja.

Konkursi peateema “Vanast uus” näeb ette vana rõivaeseme trendikaks muutmist, lisades sellele oma kodukandi rahvuslikke elemente – vöökirju, tikandeid, mustreid ja tegumoodi.

Teine teema “Ole nähtav” keskendub ohutusele ehk siis sellele, kuidas ja mismoodi võib helkurit kanda nii, et see oleks nauditav ka silmale.
Etteantud kahest teemast võib valida ühe või mõlemad. Ühel teemal võib valmistada 1–3 kollektsiooni, mille esitluseks tuleb ise leida modellid, sobiv muusika, ette valmistada lavaline liikumine. Iga kollektsiooni esitluseks on aega kuni kolm minutit.

Noortest, käsitööõpetajatest ja ühest kunstnikukalduvusega kodanikust koosnev žürii hindab töid 10-palli süsteemis vanusegruppide järgi (I vanusegrupp 1.–4. klass, II vanusegrupp 5.–8. klass, III vanusegrupp 9–12. klass).

Hinnatakse originaalseid lahendusi, stiilitunnetust, materjalide kasutust ja kogu kollektsiooni terviklikku teostust. Oluliseks peetakse ka kollektsiooni lavalist esitust.

Saaremaa Kultuurkapitali toel teokssaavale moekonkursile järgneb disko, plaate keerutavad Kaspar Pukk, Siim Sepp ja Sulo Särkinen. Õhtut juhivad noored ise.

Helen Pihli sõnul on enne konkursi algust, alates kella 11-st kohal ka juuksur ja meikar, kelle teenuseid on osavõtjatel võimalik kasutada ning moešõu lõppedes on lava üllatusesinejate päralt.

Print Friendly, PDF & Email