Kuivastu elanik pöördus abipalvega maavanema poole (8)

Kuivastu elanik pöördus abipalvega maavanema poole

 

Kuivastu sadama külje all, kohaliku kõrtsi vastas elav Kalju Kepp pöördus maavanema poole abipalvega, et lahendataks tema probleemid, mis kaasnevad Kuivastu sadama ja Kuivastu maantee laiendamisega.

Kõrtsi talu peremees Kalju Kepp ütleb oma kirjas maavanemale, et ta ei suuda enam sellist olukorda taluda, sest tema talu on jäämas arendamisele ette. Juba praegu olevat tal probleeme värava eest möödakihutavate ja seal järjekorras seisvate autode tekitatud heitgaaside ja vibratsiooniga.

Oma sõnul on Kepp antud küsimuses pöördunud ka maanteeameti ja Saaremaa Laevakompanii poole. Mehe arvates tuleks talle ehitada uus maja, milleks tal on juba ka koht välja valitud.

Eile toimus selles küsimuses ka Saarte teedevalitsuse ja maanteeameti ühine töökoosolek, mille käigus külastati ka Kõrtsi talu ja vesteldi Kalju Kepiga. Saarte teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magusa sõnul on mingitest otsustest veel vara rääkida. “Kõigepealt tuleb koguda kokku andmed ja mõõtmistulemused, siis saab alles hakata otsustama,” ütles Magus, toonitades, et tegu oli töögrupi esimese koosolekuga. Samuti ei saa Magusa sõnul praegu veel täpselt öelda, milline teelaiendus täpselt välja hakkab nägema, kuna erinevaid variante on palju ning neid tuleb arutada kogutud andmete valguses.

Koosolekul osalenud Kalju Kepp ütles Oma Saarele, et ta mõistab, et mingite järelduste ja otsuste tegemiseks tuleb teha mõõtmised ning ainuüksi tema jutust halva olukorra kohta ei sõltu midagi. Kepi sõnul on müra- ja saastemõõtmise enda peale võtnud Muhu vallavalitsus.

Kuivastu sadama ja maantee laiendamine võib teedevalitsuse poolt varem meedias väljaöeldu põhjal alata eeloleval sügisel. Selleks on Saarte teedevalitsuse selleaastases eelarves ette nähtud 10 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email