Kommentaar (3)

Kommentaar

 

Kuressaare linnavalitsuse suhtekorralduse hanke osas on suhtekorralduse õppejõud, kes mõlemad on kaitsnud ka oma doktoritöö kommunikatsiooni valdkonnas, seisukohal, et e-suhtekorraldus ei ole vahend, mis võimaldab ühe linna suhtekorralduse kõiki nüansse vajalikul määral arvestada.

Kommenteerib Kuressaare linnapea Urve Tiidus:

Projekti nimi – e-kommunikatsioon – võis tekitada arusaama, et linnavalitsuse suhtekorraldustöö läheb läheb nüüd täiesti elektrooniliseks, maili, Skype’i ja msn-i põhiseks. Nii see kindlasti ei ole.

Täpsustan, et isegi konkreetse hanke tingimustes oli kirjas, et suhtekorraldaja peab olema teatud päevad nädalas ka füüsiliselt siin, Kuressaares, kohapeal. Aga ta ei ole viis päeva nädalas siin.

Tundub, et see on infomüra, et kõik läheb justkui internetti. Suhtekorraldaja on vähemalt kahel päeval nädalas siin, osaleb kõikidel linnavalitsuse istungitel, teeb valdkondade ja nende juhtidega koostööd, valmistab ette informatiivseid materjale nii, nagu neid ikka on tehtud. Me räägime ainult sellest, et töö vorm mingil määral muutub.

Tänapäeval võib teha tööd niimoodi, et istud viis päeva nädalas kogu tööpäeva, ka lõunaaja, kohal ja arvuti taga ning teed suhtekorralduse tööd. Aga on ka võimalus, et osa sellest tööajast ei istu me kogu aeg kõrvuti.

Ma saan suhtekorralduse valdkonna õppejõududest-doktoritest täiesti aru, mõistan neid. Kui rääkida e-kommunikatsioonist, kus kõik justkui läheb elektrooniliseks ja inimlik kontakt kaoks täiesti ära, oleksin ka mina murelik. Aga meie puhul see nii ei ole. Inimlikku suhtlemist ei ole võimalik millegagi asendada.

Olles selle generatsiooni inimesed, kes ei ole arvutiga ühel ajal sündinud, oleme me võimelised sms-tamise ja msn-tamisega kohanema, kuid meie jaoks on see ikkagi ainult osa kommunikatsioonist. Siin tuleb tõmmata piir nii professionaalses kui ka tavalise inimliku suhtlemise mõttes. Ka dialoogi võib pidada elektrooniliselt, kuid tänapäeva noorte elektroonilist suhtlemist vaadates tundub, et nad lähevad liiale.

Print Friendly, PDF & Email