Linn taotleb täiendavate prügikonteinerite paigaldamist

Kuressaare linnavalitsus läkitas MTÜ-le Eesti Taaskasutusorganisatsioon kirja, milles taotletakse linna territooriumile 16 täiendava prügikonteineri paigaldamist segapakendi jaoks ja seda veel enne turismihooaja algust.

Linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt ütles Oma Saarele, et praegu kasutusel olevad nn kellukakujulised prügikonteinerid ei kõlba pehme segapakendi kogumiseks.

“Omal ajal muretses Kuressaare linnavalitsus koostöös OÜ-ga Prügimees need konteinerid selleks, et neisse koguda tugevaseinalist klaastaarat (so pandimärgita veini-, šampuse- ja viinapudelid jms taara – toim),” selgitas Valt. “Samas on igapäevaelu aga näidanud, et need kellukakujulised konteinerid ei sobi oma konstruktsiooni tõttu pehme segapakendi jaoks (plastpudelid, mahlapakendid jne).”

Seepärast taotlebki linnavalitsus, et MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon paigaldaks enne suvise turismihooaja algust linna täiendavalt veel 16 konteinerit, mis on spetsiaalselt mõeldud pehme segapakendi kogumiseks ja kuhu oleks sellist pakendit hõlbus sisestada ning sealt taas kätte saada.
“Oleme ka varem sel teemal taaskasutusorganisatsiooniga kirjavahetust pidanud,” jätkas Valt, “ja vastus oli, et pehme segapakendi konteinerid ilmuvad Kuressaarde hiljemalt juulikuuks.”

Karli Valdi sõnul selline viivitamine aga linnavalitsust ei rahulda. “Suvitushooaeg, mil linna elanikkond järsult kasvab, on ju ukse ees,” märkis ta. “See aga tähendab, et juba olemasolevate prügikonteinerite koormus kasvab.”

Eilse seisuga polnud linnavalitsus MTÜ-lt Eesti Taaskasutusorganisatsioon vastust veel saanud.

Print Friendly, PDF & Email