Saaremaa naiskodukaitsjad valivad taas aasta ema

Saaremaa naiskodukaitsjad valivad taas aasta ema

 

Ka tänavu kuulutavad Saaremaa naiskodukaitsjad välja Saare maakonna aasta ema konkursi.

Konkursi statuudi järgi peab aasta ema olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on rahvastikuregistrisse kantud Saare maakonna elanikuna. Aasta ema, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed).

Maakonna aasta ema valimise patroon on endine naiskodukaitse esinaine Dagmar Mattiisen, kes on ise samuti kolme lapse ema.

Saare maakonna aasta ema konkursi idee algataja, naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel loodab, et aasta ema konkursi läbi suudavad naiskodukaitsjad veidigi väärtustada tugevat ja tervet saare peret, ema väga suurt ja olulist rolli perekonnas.

Aasta ema konkursile võivad kandidaate esitada omavalitsused, asutused-ettevõtted ja kodanikud. Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb saata 19. aprilliks aadressil: Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Väljaku tn 5, Kuressaare 93811; märgusõna “Aasta ema”. Saare maakonna aasta ema kuulutatakse välja tänuüritusel vahetult enne emadepäeva, 9. mail.

Tunnuskirja annab aasta emale üle maavanem Toomas Kasemaa. Naiskodukaitsjad kingivad aasta emale koostöös kodutütardega valmiva lapiteki, kuid kindlasti on teisedki auhinnad aasta ema väärilised.

Eelmisel aastal kuulutasid naiskodukaitsjad esimeseks Saare maakonna aasta emaks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja, kolme tubli lapse ema Monica Kallase.

Print Friendly, PDF & Email