Maavalitsus ootab kohaliku omaalgatuse programmi taotlusi

Kuni 15. aprillini saab maavalitsustesse esitada taotlusi kohaliku omaalgatuse programmi raames.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on omaalgatuse programm paindlik võimalus inimestele üle Eesti algatada tegevusi kohaliku kogukonna tugevdamiseks ja elavdamiseks.

“Koolitused, spordiväljakud, ansamblite varustus, kohalikud ajaloolise väärtusega objektid – need on vaid mõned näited. Selle programmi olulisim eesmärk on tagada, et head algatused ei jääks võimaluste puudumise tõttu ellu viimata. Niikaua kui on algatusvõimelisi ja teotahtelisi inimesi, on maal ka elu,” ütles Kiisler.

EASi juhatuse liikme Tarmo Leppoja sõnul on see üle kümne aasta kestnud toetusprogramm olnud väga populaarne, kuid veelgi aktiivsemat taotlemist võiks oodata linnadest.

Toetuse maksimumsumma on kohalikele 25 000 ja maakondliku või laiema ulatusega projektidele 50 000 krooni. Vähemalt 10% ulatuses peab tegevust rahastama taotleja või kaas-finantseerija. Eelmisel aastal sai toetust 1168 projekti kogusummas 20,8 miljonit krooni.

Programmi kohta saab lisainfot EASi veebilehelt www.eas.ee ning seda jagavad ka maavalitsused, maakondlikud arenduskeskused ja külaliikumise koordinaatorid (www.kodukant.ee).

EAS

Print Friendly, PDF & Email