16 last Saare maakonnast saab toetust tantsusaatega kogutud annetustest

Läinud aasta lõpul ülimenukas telesaates “Tantsud tähtedega” kogutud annetustest saab Saare maakonnast toetust 16 liikumispuudega last, ütles Eesti liikumispuudega inimeste liidu tegevjuht Auli Lõoke. Üldse toetatakse tänavu 210 last, toetussummaks kujunes 5000 krooni lapsele.

Lõokese sõnul vajavad Saare- ja Muhumaa lapsed enim sülearvuteid, kuid raha küsiti ka näiteks hobuteraapia toetuseks. “Avaldustes esitatud soovide nimistus on saarlastel veel jalgratas, ratastool, funktsionaalne voodi, ortopeedilised jalatsid, trenažöör, massaaživann, trepironija, seisulaud ja kodukohanduse toetamine,” loetles Lõoke.

Tema sõnul on vanematel probleeme just kallimate asjade muretsemisega, sest erivajadustega lastega peredel ei ole endal tavaliselt väga häid majanduslikke võimalusi. “Siis oleme teinud kirjad ka omavalitsustele, et nad võimalusel peresid toetaksid,” rääkis Lõoke, kes kiitis väga just niisuguste perede vanemate mõistvat ja ka teistest hoolivat suhtumist.

“Paljud vanemad on öelnud, et kui tema lapsele mõeldud rahasummast üle jääb, võiks selle anda mõnele teisele, kel abi rohkem vaja.”

Kokku koguti Kanal2 saate “Tantsud tähtedega” teisel hooajal liikumispuuetega laste toetuseks 1 050 331 krooni, märtsi lõpu seisuga on toetuse kas täielikult või osaliselt kätte saanud 70 last.

Print Friendly, PDF & Email