Riik ei välista Orissaare internaatkooli hoone müüki

Haridus- ja teadusministeerium andis Orissaare vallavalitsusele loa viia peatselt suletavas Orissaare internaatkooli hoones läbi ehitusekspertiis hoone kasutusvõimaluste väljaselgitamiseks. Samas ei välista ministeerium koolihoone müüki.

Ministeerium soovib infot vallavalitsuse plaanidest seoses koolihoonega hiljemalt 15. aprilliks, sest kooli likvideerimisprotsessil on oma kindlad ajalised reeglid ning välistatud pole praeguse koolihoone müük.

“Kindlasti soovib Haridus- ja teadusministeerium, et koolist vabanev hoone Orissaares ei jääks kasutult seisma ja lagunema,” sõnas Oma Saarele Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam on varem öelnud, et Orissaare vald plaanib koos partneritega investeerida peatselt suletava Orissaare internaatkooli hoone kordategemiseks 50 miljonit krooni ning luua seal 25–35 töökohta. Lisaks on valla huvi avada internaatkooli hoone ühes osas Orissaare gümnaasiumi poistele käsitööklass (töökoda) ja noortekeskus.

Haridusminister Tõnis Lukas kirjutas hiljuti alla määrusele, mille kohaselt suleb Orissaare internaatkool uksed käesoleva õppeaasta lõpus.

Ministeerium ei pea aastakümneid remontimata koolihoonet käitumishäiretega laste jaoks õigeks õpikeskkonnaks, samas puudub riigil kui kooli omanikul raha õpikeskkonna hooldamiseks ja selle ülesehitamiseks.

Print Friendly, PDF & Email