Kuressaare saab e-linnavalitsuse (15)

Seoses õnnestunud e-suhtekorralduse hankega otsustas Kuressaare linnavalitsus uksed füüsiliselt sulgeda ning edaspidi töötada vaid e-alustel. Naela suhtekorraldustoimetus üritas uue töökorraldusega tutvuda.

Esitasime asjaomastele ametnikele küsimuse, kuidas nad e-tööga kohanenud on ja millised on praegused e-teemad, millega tegeletakse.
E-linnapea: Olen e-tööga väga hästi kohanenud. Kõik probleemid saavad lahendatud arvuti teel, kusjuures ei pea enam kodanikega suhtlema. Väga meeldiv. Praegu olen näiteks joogatrennis. Soetasin endale hääljuhitava arvuti ja saan jalga kaela taha pannes väga hästi kas või prügimajandust puudutavaid küsimusi arutada.

Tegelikult on kõik väga hästi. E-töö ei ole üldse halb. Kuigi praegu läks e-tööle üle vaid linnavalitsus. Ent tulevikus kavatseme panna e-tööd tegema ka kõik linna allasutused. Peame vaid ootama, millal asutuste praegused juhid jõuavad oma OÜ-d ära registreerida, ja siis teeme hanke. Minu arust oleks väga tore, kui meil oleksid e-aednikud ja e-kojamehed. Praegu muidugi ei kujuta täpselt ette, kuidas see võiks toimida. Linnavalitsus töötab meil väga innovatiivselt praegu. Viimane linnavalitsuse istung toimus täielikus üksmeeles. Näiteks oli üks e-abilinnapea hoopis Havail ja osales istungil otse rannabaarist. Väga tore. Tõi meie igavatele istungitele merelõhna. Ma olen rahul. Oi pagan, vabandust, ma ei saa enam jalga kaela tagant kätte.

E-abilinnapea: Mulle meeldib. E-töö on mugav. Saan teha täpselt neid asju, mida hing ihaldab. Rõngassärki meisterdada näiteks. Momendil tegelen vibulaskmisega näiteks. Väga huvitav tegevus. Samas on mul olemas uudne arvutisüsteem, mis loeb mu mõtteid. Seega ei pea üldse käsi, jalgu või sõnu kasutama. Arvuti muudab mu mõtted abstraktseks ja niimoodi saan osaleda kõikides töödes. E-mõistuse kasutamisest tuligi tegelikult väike valearvestus ooperipäevade osas. Ma otsustasin pidada selle nõukogu istungeid e-mõistuse abil, kuid kahjuks muutis arvuti väikese programmeerimisvea tõttu minu ja tema mõtted vastandlikuks. Seetõttu arvasingi, et kõik on hästi. Nüüd installeerisin uusima Vista peale ja probleeme enam ei ole.

Peeter, ma ju ütlesin, et ära roni sinna märklaua taha. No nüüd ma pean jälle kiirabi sulle kutsuma, kes su kõrvast selle noole siis niimoodi kätte saab nüüd.

Suurima uuendusena on kavas Saaremaa ooperipäevade muutmine e-ooperipäevadeks. Ei mingeid kontserte ega rahvamassi kogunemist linna. Kontserdi toimumise ajal saavad kõik pileti lunastanud kodanikud teatud mobiilioperaatori abil endale ooperi mp3-vormis alla laadida ja kuulavad seda seal, kus tahavad. Kas rannas või seenel või heinateo ajal. Väga innovaatiline lähenemine minu arust.

E-suhtekorraldaja: Väga hea on suhteid korraldada, kui ei puutu inimestega kokku. Olen ise parasjagu bändiproovis. Mul on arvuti ühendatud kitarriga ja keeli sõrmitsedes muutub mu muusika tekstiks. Nüüd ma saan teha seda, mida mu hing on ihanud. Samas kui on e-linnavalitsus, siis on kõik kanalid turvatud ning ka meedia ei saa teada, mida linnavalitsuses tehakse. See tähendab, et mul ei olegi mingeid suhteid vaja korraldada, kuna suhteid lihtsalt ei ole. See on lausa maailmarevolutsiooniline areng, mis kaotab meie ratsionaalsest ühiskonnast igasuguse väikluse. Inimestevahelised suhted muutuvad väga sisukaiks ja konstruktiivseiks, mis kahtlemata viib meid täiuslikkuseni.

Oma töös pean siiski oluliseks e-Kuressaare promomist. Meil on valmimas varsti 3D-multifilm linna ilusamatest kohtadest. Seda näitame linnarahvale tasuta. Projektoriga näidatakse seda Kuressaare kohal taevas, nii et linnakodanik on korraga nagu mitmes dimensioonis. See on alles elu!
Täiendava kommentaarina ütlesid kõik küsitletud, et linnakodaniku jaoks nad kadunud siiski ei ole. Võib kasutada msn-i, Skype’i või muud suhtlustarkvara. Kõikidele linnaametnikele on integreeritud kaasaskantavad veebikaamerad, mille kaudu saab nendega näost näkku suhelda igal ajahetkel. “Intiimsemaid toiminguid tehes vast siiski mitte,” märkis e-suhtekorraldaja.

Kord kuus koguneb linnavalitsus aga siiski ka reaalselt linnavalitsuse hoonesse, et maha pidada üks ühine pidusööming ja meenutada vanu aegu, kui suhtlemine oli vaevarikas ja tülikas. Näost-näkku.

Print Friendly, PDF & Email