Uus seadus võib Kuressaare kasiinod sulgeda (8)

Uus seadus võib Kuressaare kasiinod sulgeda

 

Eelmisel nädalal kinnitas vabariigi valitsus hasartmänguseaduse eelnõu ning saatis selle edasi riigikogusse menetlemiseks. Uue seadusega karmistatakse hasartmängude korraldajatele kehtestatud reegleid ning piiratakse mängusõltlaste ligipääsu mängukohtadele.

Eelnõu näeb ette, et kasiinode ja õnnemängukohtade arvu ja kättesaadavust piiratakse, nähes ette kõrgemad nõuded mänguinventarile ning tõstes mänguautomaatide minimaalset arvu mängukohas seniselt kaheksalt 40-ni.

Eelnõu kohaselt peavad hasartmängu korraldajad hoiatama mängijaid hasartmängudes osalemise sõltuvust tekitava iseloomu eest, kehtestama süsteemi sõltlaste mängima mittelubamiseks ning tagama klientidega tegelevatele töötajatele vajaliku koolituse võimaliku sõltlase äratundmiseks ja abistamiseks.

Oma Saare andmetel on Kuressaares vähemalt kolm tegutsevat kasiinot ja neist üheski ei ole hetkel 40 automaati.

Admiral loodab ellu jääda

“Keegi jääb ja keegi läheb,” võttis Kuressaare kasiinode tuleviku üldiselt kokku Admiral Kasiino tegevjuht Margit Kohv.

Kohvi sõnul ehitati kasiino Admiral saal juba kohe suuremana ja perspektiivitundega.

“Kes turule tahavad jääda, need on sellega arvestanud,” märkis Kohv, täpsustades, et see seadus on tegemisel juba kümme aastat ja sellest on palju räägitud ning ega see enam ei üllatanud. “Puhta konkurentsi tulemus,” lisas ta.

Rahandusminister Ivari Padari sõnul on seaduseelnõu oluline samm, arvestades suurt kasiinode ja kasiinosõltlaste arvu Eestis. “Selge on see, et pakkudes hasartmängude mängimise võimalust, peab ettevõtja võtma endale ka vastutuse oma tegevuse võimalike mõjude eest. Seaduseelnõuga seab riik kõigile hasartmängukorraldajatele kohustuse korraldada oma tegevus selliselt, et mängusõltlaste ligipääs ahvatluse kättesaamiseks oleks minimaalne,” sõnas Padar.

Lisaks seatakse sisse nõue kasiinosse sisenevate inimeste tuvastamiseks ja registreerimiseks. See tähendab, et kasiinosse siseneva inimese dokumenti kontrollitakse ning tema nimi pannakse kirja. Registreerimine aitab alaealisi mängukohtadest eemal hoida ning on vajalik ka selleks, et kasiinosse ei pääseks sõltlased.

“Mul on hea meel, et eelnõu võimaldab kohalikel omavalitsustel reguleerida kasiinode asukohta ning annab suuremad võimalused linna planeerimiseks. Seetõttu saab üldplaneeringu või detailplaneeringuga määrata piirkonnad, kus õnnemängukohta avada ei tohi – näiteks koolide piirkonnas,” nentis Padar.

Uue seaduseelnõuga teostatakse 1990ndate keskelt pärit regulatsioonide sisuline reform, et kaasajastada hasartmängu valdkonna seadusandlus vahepeal toimunud tehnoloogiliste ja õiguslike arengutega.

Eelnõu jõustumine on planeeritud 1. jaanuariks 2009. Tehnilisi ja muid suuremaid kulutusi eeldavad nõuded on kavandatud jõustuma ajaliselt hiljem, andes nii järelevalveasutusele kui ka ettevõtjale võimaluse kulutuste ja investeeringute planeerimiseks.

Print Friendly, PDF & Email