SWE-7 treener aitas Vessel liigasse püsima jääda (3)

SWE-7 treener aitas Vessel liigasse püsima jääda

 

Kuressaare korvpalliklubi Vesse kindlustas endale ka järgmiseks hooajaks koha Eesti korvpallimeistrivõistluste teises liigas. Hooaja eelviimases mängus alistati SoSoja meeskond 87 : 62. Vesse eest mängis ka teise saarlaste võistkonna, SWE-7 treener Marko Ool.

Mees asus Vesse eest mängima, kuna võistkond loovutas hooaja lõpuni SWE-7-le oma mängujuhi Mario Paiste ning kohtumine SoSojaga oli Vesse jaoks teise liigasse püsimajäämise seisukohalt ülioluline.

Vesse treeneri Enn Laanemäe sõnul läks Paiste hooaja lõpuni SWE-7-sse. Viimase treener tegi aga Laanemäele pakkumise, et ta võiks ise mängida. “Ta (Ool – toim) tuli ise pakkuma, et ta võiks mängida. Ma ei oleks osanud isegi küsida ta käest, kuna tean, et tal olid tervisega probleemid,” rääkis Laanemäe.

Ool on varasemalt mänginud Eesti esiliigas TPÜ/Kiili võistkonnas ning SWE-7-ga ka teises liigas. “Tegime nii, et kõik oleksid rahul,” sõnas Laanemäe. Laupäevases mängus 17 punktiga Vesse parimaks korvikütiks tõusnud Ool andis Laanemäe sõnul meeskonnale tugevust juurde eelkõige korvi all. Mees ise jäi oma mänguga suhteliselt rahule. “Mängupraktikat napib, kuid sellisel tasemel veab ikka välja,” ütles viimati aasta tagasi mängijana platsil olnud Ool.

Laupäevases, hooaja viimases Vesse mängus Kose SK vastu, millel enam otsustavat tähtsust ei ole, Ool arvatavasti kaasa ei tee. Seda, kas teda saab ka järgmisel hooajal platsil näha, Ool lubada ei tahtnud, kuid ka ei välistanud.

Tuleb areneda

Kuigi SWE-7 pole samuti oma hooaega veel lõpetanud ning peab alles esiliiga vahegrupi mänge, on Ool kindel, et järgmisel hooajal tuleb ühtteist muuta. “Peame Vesse klubiga maha istuma ja arutama, kuidas areneda,” ütles Ool, kes ei pidanud võimatuks ka ühe esindusmeeskonna tekkimist.

See oleks Oolu sõnul kasulik ka näiteks 2009. aastal toimuvaid Saarte mänge silmas pidades. “Saarte mängudele mõeldes peaksime hakkama juba varem koos harjutama ja mängima,” sõnas Ool, kuid toonitas, et enne tuleb esiliigasse püsima jääda ning siis, kui on kindlus käes, saab hakata tegema pikema perspektiiviga plaane.

Print Friendly, PDF & Email