Noored saarlased tegid vokaalansamblite konkursil puhta töö

Läinud nädalavahetusel toimunud üleriigiline Alo Mattiisenile pühendatud koolinoorte vokaalansamblite konkurss oli saarlastele väga edukas.

Tunnustuse pälvisid pea kõik sinna sõitnud koosseisud, ansambel JEPPS tunnistati aga konkursi parimaks koosseisuks ehk pärjati grand prix’iga.
7.–9. märtsini Jõgeval toimunud 12. üleriigilisele koolinoorte vokaalansamblite konkursile sõitis Saaremaalt bussitäis koolinoori ja nende juhendajad.

Saaremaa ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja ja ansambli Hundinuiad juhendaja Mari Ausmees rääkis, et kogu bussitäiest rahvast oli vaid üks ansambel, kes ei tulnud esikolmikusse. Saarlased tegid n-ö puhta töö, või kuidas teisiti nimetada grand prix’d, kahte esikohta ja kolme kolmandat, lisaks peotäit eritunnustusi.

KG huvikooli Inspira õpetaja ja JEPPSi juhendaja Veikko Lehto kinnitas, et nii hästi ei ole ühelgi aastal saarlastel vokaalansamblite konkursil läinud ning sel aastal saavutas JEPPS selle, milleni juba kolm aastat on püüelnud.

Zürii liige Raul Talmar rääkis, et konkursi tase oli üsna ühtlane ja üle keskmise. “JEPPS oli ootamatult nii kõrge tipp, et kogu žürii leidis, et see on antud konkursi kõige kõvem ansambel,” sõnas Talmar. “Eriliseks teeb JEPPSi see, et nad on nii kaua koos harjutanud, ja mida kauem seda tehakse, seda parem tase. Siia juurde kuulub ka selline loomulik lavasarm.”
Lisainfo Jõgeva gümnaasiumi kodulehelt.

Print Friendly, PDF & Email