Kuressaare lennujaam saab arenguks üle 80 miljoni krooni (1)

Eile vabariigi valitsuse poolt kinnitatud transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava näeb Kuressaare ja Ruhnu lennujaama investeeringuteks ette 89,5 miljonit krooni.

Kuressaare lennujaama direktor Mati Tang ütles Oma Saarele, et temale teadaolevalt kulub raha Kuressaare lennuraja pikenduseks 1800 meetrini ning täppismaandumise seadme (tagab maandumise ka halva ilmaga), lennuraja lähenemise tulede ja mitmesuguste navigatsiooniseadmete soetamiseks. Samuti on plaanis ehitada nõuetele vastav lennuraja piirdeaed.

Tangu sõnul ei ole Kuressaare lennujaam loobunud lennuraja pikendamisest 2000 meetrile ja loodab, et maa- ja linnavalitsus jätkavad vahendite otsimist selle plaani elluviimiseks.

Ruhnu lennuväljale on ette nähtud mururaja plastikust tugevuskatte rajamine, mille maksumus on viis miljonit krooni.

Kuressaare ja Ruhnu lennujaama arendamiseks ette nähtud toetusest 67,1 miljonit krooni tuleb Euroopa Liidu struktuurifondidest (ERDF) ja ülejäänu panustab lennujaamade omanik AS Tallinna Lennujaam. Tööd peavad olema tehtud 2010. aasta teiseks pooleks. Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadamad saavad investeeringute kava raames 480 miljonit krooni.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ette valmistatud Transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava suunab Eesti liiklussõlmede, raudtee ja kohalike lennujaamade ning sadamate arendamiseks ligi 6,5 miljardit krooni peamiselt Euroopa struktuurfondide raha.

Print Friendly, PDF & Email