Kaarma vald plaanib noortele rajada kolm vigursõiduplatsi (1)

Kaarma vald kavatseb rajada kolm vigursõiduplatsi noortele jalgratturitele, rulasõitjatele ja rulluisutajatele.

Valla noorsootöö ja spordi vanemspetsialisti Ilme Õunapuu sõnul on praegu määratud vaid kahe platsi tulevased asukohad. “Üks tuleb Nasvale ja üks Haamsesse, kolmanda platsi asukoht on veel selgusetu,” ütles ta, lisades, et variante kaalutakse ja see koht kindlasti ka leitakse.

“Platside rajamise eesmärgiks on, et noored saaksid sõita ja harjutada ning miks mitte korraldada neil platsidel ka vigursõiduvõistlusi või kasutada neid jalgrattalubade tegemiseks,” rääkis Õunapuu Oma Saarele.

Vanemspetsialisti sõnul tulevad platsidele muude elementide seas näiteks ka slaalomirada, “kaheksa” ja kaldtee. “See ongi osavusrada: tuleb jõuda stardist finišisse võimalikult väikse ajakaoga ja võimalikult puhtalt,” selgitas ta. Ühe platsi suuruseks kujuneb keskmiselt 20×20 meetrit.

Ilme Õunapuu sõnul läheb iga plats maksma keskmiselt 100 000 krooni. “Suurem osa rahast kulub pinnase ettevalmistamisele,” nentis Õunapuu ning lisas, et vallal on kavas esitada taotlus Hansapanga projektikonkursile ja taotleda raha ka kultuuriministeeriumilt.

“Platse saame rajama hakata kohe, kui rahalised võimalused seda lubavad,” sõnas Õunapuu. Kui kõik läheb ladusalt, valmib esimene plats sel suvel. Kõik kolm platsi peaksid Õunapuu hinnangul valmis olema 2009. aasta suveks.

Print Friendly, PDF & Email