Ettevõtlus peab olema heal järjel

Ettevõtlus peab olema heal järjel

 

Reorganiseeritud Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) juhatuse esimees, OÜ Kalla Mööbel juht Robert Pajussaar tõdes reedel Kuressaare kultuurikeskuses toimunud seminaril “Koostöö ja ühised huvid ettevõtluses”, et koostöös peitub jõud ning ühiselt majandusvankrit vedades saavad ettevõtjad kaasa aidata maakonna majanduse arengule.

Pajussaar pidaski koostööd SEL-i võtmesõnaks, mis formuleerib taas jalgadele tõusnud ettevõtjate ühendust kõige paremini.

“Kõige olulisem on see, et ettevõtlus oleks heal järjel. Kõik muu baseerub ettevõtluse ümber. Tugevad ettevõtjad toovad raha sisse. Muudes eluvaldkondades suunatakse see raha ümber,” rõhutas Robert Pajussaar ettevõtjate koondumise tähtsust.

SEL-i tööedukuse aluseks pidas juhatuse esimees liidu käimasaamist. “See on esimese poolaasta ülesanne. Ajurünnakute ja aktiivsete arutelude kaudu selgitame välja tähtsamad punktid, millega tegelema hakata. Koostöö saavutamiseks peame süsteemi välja töötama,” märkis Pajussaar.
SEL-i juht rõõmustas ka selle üle, et koostööst huvitatud ettevõtjaid on kuuekümne ümber.

“Võrreldes varem tegutsenud ettevõtjate liiduga, on taaskäivitunud ühendus laiapõhjalisem ja avatum,” teavitas Robert Pajussaar.

Maavanem Toomas Kasemaa kiitis liidu tegutsemise heaks. “SEL-i tegevus tähendab seda, et ettevõtjail on nüüd oma hääl olemas. Üksikult tegutsedes ei suuda ettevõtjaid väljendada kõiki probleeme ja eesseisvaid arenguvajadusi. Koos antud hääl on kindlasti kuuldavam nii maakonnas kui ka väljaspool maakonda,” väitis Kasemaa.

Kummidetaile tootva ettevõtte Merinvest omanik ja juht Enn Meri ütles, et liitu kuulumine annab iga liikme jaoks midagi positiivset. “Meie häält on vaja kuulda. Oma arvamused anname edasi kas maavalitsusele, linnale või ministeeriumidele. Kõige tähtsam on see, et saame koos majanduse arengule paremini kaasa aidata,” ütles Enn Meri.

“Saaremaa ettevõtjad on sellise liidu järele ilmselt ammu vajadust tundnud. Tunnen selles seltskonnas ennast hästi. Arvan, et meil on palju ühiseid probleeme. Koos tegutsedes saame neist kindlasti jagu. Üksinda kembeldes ei tule me kõigi asjadega toime,” arvas Trelleborgi tehase juht Juho Nõmm.

Märtsikuus toimuval üldkogul kinnitatakse SEL-i põhikiri. Peatselt võtab liit tööle peasekretäri, luuakse toimiv juhtimis- ja arendusstruktuur. Aasta jooksul on ette nähtud mitu koolitust, seminari ja konverents. Mõeldud on ühisele vaba aja veetmiselegi. Maikuus toimub piknik.

SEL võtab vastu uusi liikmeid. SEL-i juhatuse esimehe Robert Pajusaare poole võib pöörduda aadressil robert@kalla.ee , liidu kodulehekülg on www.seliit.ee .

Print Friendly, PDF & Email