Abruka rahvas korraldab suure kokkutuleku

Sel suvel korraldab Abruka rahvas ülemaailmse abrukalaste kokkutuleku, eesmärgiga koondada inimesed, kellel on mingi side Abruka saarega. Esialgsete plaanide kohaselt on üritus planeeritud 26.–27. juulile.

“Nii nagu idee ütleb – ülemaailmne,” ütles Abruka saarel turismitalu pidav Rein Lember, kelle sõnul on kahepäevasele üritusele oodatud osalema kõik, kellel on füüsiline või vaimne side Abrukaga, olenemata maakera punktist, kus nad elavad. Kes on siin koolis käinud, kelle esivanemad on saarelt pärit – loetles Lember.

Inimeste kokkukutsumise on korraldajad juba läbi mõelnud ja teadaolevate abrukalastega võetakse ise ühendust ning teated saadetakse ka erinevate riikide välisesindustesse.

Lemberi teada on abrukalasi välisriikidest Rootsis, Soomes, Kanadas, Ameerikas ja kinnitamata andmetel isegi Austraalias.

Kuna üritus on planeeritud mitmepäevane, korraldatakse tulijatele, kel endale saarel sugulasi pole, ka võimalik majutus ning ühiskatlast toitlustamine.

Kokkutuleku päevade sisse jääb kalmistupüha, kultuuriprogramm. Lember ütles, et kohale on kindlasti lubanud tulla Jaan Tätte ja võib-olla ka Marko Matvere.

“Paraku jääb neid inimesi järjest vähemaks, kes oma sünni- ja nooruspõlve saavad Abrukaga siduda,” tõdes Lember.

Kokkutuleku korraldavad kogu Abruka rahvas, MTÜ Abruka Muuseumi Selts, MTÜ Abbro ja Kaarma vald.

Print Friendly, PDF & Email