Saarlast süüdistatakse relvastatud juveeliröövis (2)

Saarlast süüdistatakse relvastatud juveeliröövis

 

Itaalia ametivõimud saatsid Saaremaalt pärit mehe kohtu alla süüdistatuna juveeliröövis. Temaga koos saadeti kohtusse veel 19 meest, keda Itaalia politsei kahtlustas juveelipoodides toime pandud grupiviisilistes relvastatud röövimistes.

Väidetavalt oli Saaremaalt pärit 40-aastane Tarmo Kellam üks grupi liidritest. Tarmot on varem ka Saaremaal kuritegude eest kinni peetud. Teda on karistatud narkokuriteo eest, ning ta on olnud kohtu all seoses varguste ja kelmustega.

BNS-i andmetel on Itaalia uurimisorganid üle 20 väidetava juveeliröövi uurimise lõpetanud ja saatnud Eestist pärit röövlid kohtu ette.

Justiitsministeeriumi rahvusvahelise õigusabi talituse juhataja Imbi Markus kinnitas meediale, et teave eeluurimise lõppemise kohta on tõesti Eestile laekunud, kuid millal ja kus kohtuprotsessid algavad, pole teada.

Mulluse talve lõpus sai avalikuks, et Eesti ja Itaalia ühisoperatsiooni tulemusena on tabatud 33 Eesti kodanikku ja üks leedulane, kelle hingel võib olla Itaalias sooritatud 15 relvastatud juveeliröövi ning teisi samalaadseid kuritegusid mujal riikides.

2007. aasta veebruari keskel tabasid keskkriminaalpolitsei töötajad kaks päeva väldanud suuroperatsiooni käigus Eesti eri paigus 21 kahtlusalust, kellest üks hiljem kahtlustusest vabastati. Üks kahtlustatav viibis politseioperatsiooni ajal juba teiste kuritegude eest vahi all.

Itaalia väljastas Eestis tabatud kahtlusaluste osas Euroopa vahistamise määruse ning aprilli keskpaigaks loovutas Eesti arvatavad röövlid kohtumõistmiseks Itaaliale.

Eesti Ekspress kirjutas aasta tagasi, et üheks huvitavamaks ja röövide uurimisse murrangu toonud tõendiks osutus eestlaste must märkmik, mille Itaalia politsei 2005. aasta juulis Bolognas kätte sai. Märkmik, mida täitsid Robert Kallikorm ja Olari Kikas, sisaldas andmeid röövimas käinud eestlaste ööbimis- ja muude kulude kohta, mis röövide toimumispaikades Põhja-Itaalia linnades tehti.

Oma Saare kinnitamata andmetel on nimekirjas saarlasi rohkemgi.

Print Friendly, PDF & Email