Kuressaare Linnateater viib “Reigi õpetaja” pealinna

Möödunud aastal Kuressaare vanas sadamaaidas Aare Toikka lavastatud “Reigi õpetajat” mängitakse juunis Tallinna Linnateatri Taevalaval. “Kuressaare Linnateatri üks prioriteete on viia linnateatri omalavastused väljapoole Saaremaad,” ütles Oma Saarele Kuressaare linnateatri direktori kt Aarne Mägi.

“Reigi õpetaja” valis linnateater pealinnas näitamiseks välja põhjusel, et see lavastus pälvis mullu Eesti teatriüldsuse suure huvi ning etenduse kohta ilmusid arvustused kesksetes kultuuriväljaannetes. Ka lavastuses kaasalööjad leidsid, et teatritükk on väärt edasimängimist ja seda ka väljaspool Saaremaad.

“Reigi õpetajale” mitmel pool Tallinnas mängukohta otsinud Aarne Mägi hinnangul on Tallinna Linnateater kõige sobivam koht. “Rahvas armastab Tallinna Linnateatrit ja Tallinna Linnateater ise mängib samal perioodil Vargamäel,” põhjendas Mägi, kes avaldas ühtlasi Tallinna Linnteatri töötajatele ja direktor Raivo Põldmaale tänu mõistva ja vastutuleliku suhtumise eest. “Meid koheldakse seal alati kui võrdset partnerit,” ütles Mägi.

Kuressaare Linnateatri juht tõdes, et lavastuse viimine Tallinna ei ole lihtne ülesanne, sest kogu hetkel veel sadamaaidas asuv lavakonstruktsioon ja -kujundus tuleb lahti monteerida ja pealinna transportida, kus see Taevalaval uuesti üles ehitatakse. “Lihtne see projekt ei ole,” tunnistas Aarne Mägi.
Aino Kallase jutustuse “Reigi õpetaja” ainetel valminud lavastus etendub Tallinna Linnateatris seitsmel korral 12.–20. juunini.

Print Friendly, PDF & Email