Lääne-Eesti toidutooted saavad osaleda konkursil

Eesti toiduainetööstuse liit on juba üle kümne aasta korraldanud tootekonkurssi “Eesti parim toiduaine”, mis nüüdseks, seoses Eesti astumisega Euroopa Liitu, on saanud nimeks “Parim toiduaine”. Konkurss on mõeldud viimase aasta jooksul turule toodud tööstuslikult toodetud toiduainete hindamiseks ja esiletõstmiseks.

Sel aastal on otsustatud konkurss läbi viia kolmes Eesti piirkonnas (Lääne-, Lõuna- ja Ida-Eestis), innustamaks mikro- ja väikeettevõtteid tegelema tootearendusega. Erinevus suurest konkursist seisneb selles, et piirkondlikust konkursist saavad osa võtta ainult selle piirkonna mikro- ja väikeettevõtted.

Lääne-Eesti konkursile esitatud toodete hulgast selgitatakse välja parim, mida tunnustatakse märgiga Parim toode Lääne-Eesti väikeettevõttelt 2008. Võidutoode pääseb automaatselt tasuta osalema suurel tootekonkursil „Parim toiduaine 2008”. Lääne-Eesti konkursi hindamiskomisjon tegutseb 7. märtsil Haapsalu kutsehariduskeskuses (Ehitajate tee 3, Uuemõisa).

Väiketootjad tunnevad end tihtipeale kõrvalejäetuna ning selle võistlusega tahavad korraldajad anda neile võimaluse ennast ja oma tooteid laiemalt tutvustada. Selleks planeeritakse konkursi raames koostööd teha kohaliku kaubanduse ja muude kohalike asutustega. Täpsem info www.toiduliit.ee

Print Friendly, PDF & Email