Saaremaal kärbitakse maaliine kardetust vähem

Saaremaal kärbitakse maaliine kardetust vähem

 

Saare maakond saab sel aastal bussiliikluse käigushoidmiseks kokku 17,2 miljonit krooni, mis tagab esialgsetest ennustustest väiksema liinivõrgu kärpimise.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Olev Tõru ütles Oma Saarele, et kavandatud 300 000 liinikilomeetri mahatõmbamise asemel jääb liinivõrk väiksemaks umbes 120 000 liinikilomeetri võrra. Koos linnaliini kärbetega jääb võrreldes eelmise aastaga vähemaks umbes 150 000 liinikilomeetrit.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kinnitas eile maakonnale eraldatava ühistranspordi toetuse jaotuse, mille alusel Saare maakond saab kokku 17 178 900 krooni. Nimetatud summa on viis miljonit krooni rohkem kui möödunud aastal ja seitse miljonit krooni vähem kui maavalitsus algselt taotles.

Ühtekokku soovis Saare maavalitsus 2008. aastal ühistranspordi toetuseks nii maal, õhus kui ka merel 37 miljonit krooni, ent sai 31,3 miljonit krooni. Sellest 14,1 miljonit läheb laevaühenduse pidamiseks väikesaartega ning lennuühenduse pidamiseks Tallinna ja Ruhnuga.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teede- ja raudteeosakonna nõunik Aini Proos teatas, et toetussummade kokkuleppimiseks kohtusid ministeeriumi ametnikud korduvalt maavanemate ja maavalitsuse ametnikega, bussiettevõtete juhtide ja ametiühingute esindajatega.

“Tulemuseks on üks kompromissvariant,” ütles Proos, kelle sõnul peeti läbirääkimisi bussitoetuste üle iga maakonnaga eraldi.

Kokku määras ministeerium 2008. aastaks maavalitsustele bussiliikluse toetamiseks 247 miljonit krooni. Eile jäi toetus kinnitamata Läänemaa ja Valgamaa osas, nende maakondadega on veel läbirääkimised pooleli seoses vanadelt liinilepingutelt uutele üleminekuga. Ministeerium loodab kahe maakonna dotatsioonisumma kinnitada lähinädalate jooksul.

Print Friendly, PDF & Email