Kohtus

Armukadedus võib viia trellide taha. Teisipäeval algas Kuressaares kohtuprotsess 1966. aastal sündinud Marguse üle, kes käesoleva aasta jaanuaris lõi armukadedushoos 30-aastast meest noaga rindu.

Asi oli kohtus arutusel kokkuleppemenetlusena ja vastavalt sellele palus prokurör meest karistada aastase vangistusega. Kuna Margus sooritas kuriteo eelmise karistuse katseajal, siis palus prokurör pöörata täitmisele ka 19. oktoobril mõistetud karistus, milleks oli samuti aasta vangistust. Kokku oleks mehel vastavalt kokkuleppele tulnud trellide taga veeta kaks aastat.

Kohtunik Kristel Pedassaare sõnul keeldus kohus kokkulepet kinnitamast ja tagastas toimiku prokurörile. Millises menetluses asi kohtus uuesti läbivaatusele tuleb, otsustatakse järgmises kohtueelses menetluses.
Margus, kes vahistati 26. jaanuaril, jäi vahi alla.

Varem kuuel korral kriminaalkorras ja seitse korda väärteo korras karistatud Margust süüdistati selles, et ta 26. jaanuaril lõi Leisis Mere tänaval 30-aastasele mehele noaga rindu, põhjustades rindkere eesseina torkehaava. Kannatanu toimetati Kuressaare haiglasse. Margus ise põhjendas sooritatud kuritegu kohtus armukadedushooga. Ta olevati nii vihastanud, et haaras esimese ettejuhtuva asja ja lõi sellega.

Varasemad kuriteod on mehel olnud varavastased. Kohtualuse kaitsja Kersti Põld selgitas kohtus, et kokkuleppe sõlmimise küsimust kaaluti pikalt. Uurimine selgitas, et käesoleval juhul oli tegemist kannatanu löömisega. Põllu sõnul ei olnud kohtualusel tahtlust kedagi tappa, vaid tekitada kehavigastusi. “Asjaolud on välja selgitatud,” põhjendas Põld, miks asja arutati kokkuleppemenetlusena.

Alaealine mõisteti tingimisi vangi. Eile mõisteti tingimisi vangi varguses süüdistatud alaealine noormees.

Varem kriminaalkorras karistamata 17-aastane alaealine ärandas mullu ööl vastu 20. septembrit koos teiste noorukitega Roomassaare teelt sõiduauto Žiguli 2101, mis peideti kohtualuse juhatusel tema elukoha lähedale metsa, kus siis kohtualune masinat remontis.

Auto omanik sai asukohast teada tänu anonüümsele vihjele. Kohtualuse kaitsja Kersti Põld ütles, et antud kuriteos olid teised asjaosalised aktiivsemad ja seetõttu ei ole noormehelt välja nõutud kahjutasu. Veel palus kaitsja vähendada noormehe sundraha, viidates tema majanduslikule olukorrale ja alaealisusele.

Kohtunik Kristel Pedassaar kinnitas kokkuleppe ja mõistis vastavalt sellele noormehele karistuseks kaks kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga. Sel ajal ei tohi noormees tarvitada alkoholi ning kuna ta ei õpi ega tööta, siis on ta kohustatud otsima endale töökoha või võtma end arvele tööbüroos. Kohtunik pidas võimalikuks vähendada ka sundraha ja süüalusel tuleb riigituludesse kanda 2000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email