Endine linnavalitsuse liige ajab kinnisvaraäri Costa Ricas (6)

Endine linnavalitsuse liige ajab kinnisvaraäri Costa Ricas

 

Väidetavalt peksmise ja tagakiusamise eest Kanadasse emigreerunud endine Kuressaare linnavalitsuse liige ja lennujaama direktor Illar Tenno (fotol) ehitab Costa Rica vihmametsades elamuid, kirjutab Eesti Ekspress.

Viis aastat tagasi Torontosse elama kolinud Illar Tenno juhib seal talle endale kuuluvat ehitusfirmat Tenno General Contractor. Firma viimase ettevõtmisena on Tenno koos väliseestlasest ökoloogi Illar Muuliga ostnud Costa Rica vihmametsades 20 hektarit maad, millele lisandub peagi veel 40 hektarit. Poolehektariline krunt maksab 1,6 miljonit Eesti krooni.

Meeste plaan on ehitada vihmametsadesse tiikpuust ja bambusest eramuid, mille hinnad ulatuvad paarist miljonist kuni 10 miljoni kroonini, mis on Costa Rica hindu arvestades märkimisväärne summa. Projektiga loodetakse teenida neljakordset kasumit. Majad ehitab Tennole kuuluv eelmainitud ehitusfirma.

Lisaks luksuselamutele plaanitakse ökoturistidele puu otsa onnikesi, mille juurde paigaldatakse rippteed, ning käivitada allikavee tootmine. Samuti on kavas rajada väike loomapark. Onnide hinnad algavad 300 000 kroonist.

Tenno ütles Eesti Ekspressile, et tegu on maailma ainulaadseima arendusprojektiga, millega loodetakse vihmametsa taastada ja säilitada.
Endise loomaarsti haridusega abilinnapea võimsaim plaan on aga idee ristata kohalik piison Malaisia piisoniga, et saada vihmametsas elav kiireima kasvuga niinimetatud vihmametsaveis, kes sööb umbrohtu ja “hooldab” puudealuseid.

Omal ajal süüdistati Illar Tennot Kuressaares oma ametiseisundi ärakasutamises ja riigilt 484 526 krooni riisumises. Lisaks oli tal pahandusi kahel ametikohal töötamise ja kalli ametiauto soetamise tõttu. Politsei lõpetas uurimise kuriteo koosseisu puudumise tõttu. Samuti on Tenno kuulunud usu- ja lauluperekond Sõnajalgade AS-i Ämälärd nõukokku. Veel 2005. a otsis selleks ajaks juba Kanadasse kolinud perekond Tennot taga SEB Ühispank, kuna nad võlgnesid pangale 33 000 krooni.

Omaette teema oli Illar Tenno ja linnavolinik Toivo Aldi omavaheline vägikaikavedamine, mis päädis Tenno kaebusega Aldi suhtes, kuna viimane olevat Tennot ja tema peret kahe aasta jooksul korduvalt vägivallaga ähvardanud, talle kere peale andnud, teda röövinud ja tagatipuks relvaga ähvardades võtnud Tennolt lubaduse, et too Saaremaa tolmu igaveseks jalgelt pühib. Ka see süüdistus ei leidnud politsei poolt tõestamist.

Print Friendly, PDF & Email