Juhtkiri: Eesti kalad jäävad eestlastele

Juhtkiri: Eesti kalad jäävad eestlastele

 

Eesti on olnud Schengeni viisaruumi täieõiguslik liige juba peaaegu kaks kuud. Dokumentide kontrolli kadumiseks vajalikud ettevalmistused on täies hoos, liiklustõkked ehk piirivalvepunktid enamjaolt likvideeritud, liikumisvabadust on oluliselt rohkem kui enne. Piirivalve endisel kujul on säilinud Ida-Eestis ning sadamates ja lennujaamades.

Piiripunktide kadumisest hoolimata ei ole aga kadunud kontroll Eesti Vabariigi piiride üle. Juhtum Läti kalalaevaga, mille meeskond püüdis kala Eesti vetes, tõestab, et inimesed ei ole ikka veel aru saanud, mida tohib Schengeni viisaruumi piires vabalt teha ja mis on seaduse järgi karistatav. Ja samas näitab see ka seda, et piirivalveamet teeb endiselt oma tööd ning teeb seda hästi.

Alles hiljuti kuulutati teleris, et metsaande noppivad inimesed ei pea enam muretsema, missuguse riigi poolelt marjad-seened korjatud on. On need nopitud Eestist või Lätist – vahet ei ole. Keegi ei kontrolli seda.

Kaladele mainitud vabadus ei laiene. Kuigi lõunanaabrid võivad Eesti metsades vabalt metsaande korjata, ei tohi nad sellegipoolest Eesti territoriaalvetes kala püüda.

Print Friendly, PDF & Email