E-piletisüsteem laieneb pea ka Rohuküla–Heltermaa liinile (1)

E-piletisüsteem laieneb pea ka Rohuküla–Heltermaa liinile

 

Väinamere Liinid OÜ loodab nädal aega kasutusel olnud e-piletite müügi nädala lõpuks laiendada ka Rohuküla–Heltermaa liinile. “See ei ole küll veel 100% kindel, kuid me anname endast parima, et süsteem hakkaks tööle juba käesoleva nädala lõpuks,” ütles Oma Saarele Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel.

E-pileti süsteem on Kuivastu–Virtsu liinil olnud kasutusel nädal aega ning selle aja jooksul on ilmnenud ka mõned süsteemi kitsaskohad. “Ostukorv täidetakse küll ilusti ära ja minnakse maksma, aga kui klient on ära maksnud, peab ta ilmtingimata vajutama linki “tagasi kaupmehe juurde”. Kui klient seda ei tee, ei saa ta ka piletit kätte,” selgitas Treiel. “Sellisel juhul peaks ta meiega ühendust võtma ja meie lahendame need probleemid juba operatiivselt,” soovitas ta.

Väinamere Liinide juhataja sõnul ei ole negatiivset tagasisidet e-pileti teenuse kasutajatelt tulnud. “Kui on mingid probleemid tekkinud, siis need on ka lahenduse leidnud,” sõnas ta.

Valmis ka 24-tunniseks sõidugraafikuks

Pikemas perspektiivis on Väinamere Liinid OÜ valmis korraldama parvlaevaliiklust ka 24 tundi ööpäevas, kuid reisigraafiku täiendamine kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Saare maavalitsuse pädevusse.

“Meie teenistus ei tulene piletitulust, vaid reiside arvust,” kommenteeris ettevõtte juhataja Urmas Treiel, lisades, et saarte ja mandri vahelise laevaliikluse graafik pole aga nende teha. “Meie sõidame sellise graafiku järgi, mille on ministeerium koostöös maavalitsusega välja töötanud,” kinnitas ta.

2007. aastal saavutati sõidugraafikute osas siiski oluline läbimurre. “Eelmise aasta jooksul on 20% reise juurde tulnud ning see on oluline samm 24-tunnise graafiku suunas,” ütles Treiel. Tema sõnul esineb probleeme hõreda sõidugraafikuga eelkõige Rohuküla–Heltermaa liinil, kus talvel ja kevadel toimuvad mõned reisid nelja tunni tagant.

“Esimene etapp sõidugraafikute täiustamisel võiks olla see, et Hiiumaale pääseb iga kahe tunni tagant,” ütles Treiel. Oluline on, et laupäeviti saaks praamiga Hiiumaale sõita ka pärast kella 16.30, arvas Väinamere Liinid OÜ juhataja.

Print Friendly, PDF & Email