Sõrve poolsaare rannikul reostust leitud ei ole

Keskkonnakaitseinspektorid kontrollisid eile hommikul koos piirivalvurite ja riikliku looduskaitsekeskuse töötajatega Sõrve poolsaare rannikut, sest esmaspäeval avastati Mõntu sadama ja Sõrve sääre vahelisel alal üle 100 õliga määrdunud auli ning paarkümmend muud õlist merelindu, teatas keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul Oma Saarele.

Sõrve poolsaare rannikut kontrolliti mõlemalt küljelt – ühelt poolt Sõrve sääre tipust kuni Mõntu sadamani ja teiselt poolt kuni Türju majakani. Riikliku looduskaitsekeskuse töötajad kontrollisid Vilsandi rahvuspargi piirkonda. Kontrollitud alal reostust ei täheldatud.

Eilseks oli planeeritud piirivalvelennuki väljalend, kuid see jäi ebasoodsa lennuilma tõttu ära, ütles Lääne piirivalvepiirkonna avalike suhete spetsialist Janne Mets. Esmaspäeva õhtul toimunud vaatluslennul tuvastati rannikumeres Sääre tipust edela suunas veepinnal madalama temperatuuriga laigud, mis hilisemal analüüsimisel siiski reostuseks ei osutunud.

Metsa sõnul ei ole reostusallikat seni suudetud kindlaks teha.
Linnuvaatlejad on loendanud mere kohal lendamas umbes 150 määrdunud sulestikuga lindu, nende hulgas 140 auli. Surnud linde ei ole siiani leitud.

“Eilsete vaatluste põhjal pole linnud tugevalt määrdunud, nad on aktiivsed ning saavad ise hakkama, pole vaja neile püüdmisega lisastressi tekitada,” ütles LKK Saare regiooni direktor Tõnu Talvi. Kui aga peaks siiski tekkima vajadus, on looduskaitsekeskusel nüüd Säärel linnuabi korraldamiseks vajalikud ruumid olemas.

Print Friendly, PDF & Email