Saarlased on muutunud õigusrikkumiste suhtes sallimatumaks

Viimaste aastate jooksul on tõusnud saarlaste huvi nende ümbruskonnas juhtuva vastu ja aina rohkem antakse politseile teada õigusrikkumistest. Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse komissari Meelis Juhandi sõnul on teated liiklusrikkumiste kohta igapäevased.

“Kui mõni aeg tagasi võis öelda, et saarlased ehitavad oma kodu ümber kõrge aia ja nende suhtuminegi väljendas hoolimatust, siis nüüd märgatakse ka enda ümber toimuvat,” rääkis Juhandi. “Igapäevaselt antakse teada liikluses valesti käitujate kohta, pinnuks silmas on ka napsitajad poodide juures,” jätkas ta. Korrakaitsetalituse komissari sõnul on sagedased ka kaebused noortekampade kohta, kuid seda rohkem suvekuudel.

MTÜ Eesti Naabrivalve Saaremaa projektijuht Jaan Paltser nõustus väitega, et saarlased on muutunud oma ümbruse suhtes tähelepanelikumaks. “Selle põhjuseks on fakt, et inimestel tekib aina rohkem “oma kodu tunne” ja nad saavad aru, et ka kodust väljaspool toimuv puutub neisse,” rääkis Paltser. Naabrivalve on olnud siiani Paltseri sõnul tõhus. “Me oleme teinud piisavalt märkusi ja loodame just psühholoogilise mõju peale – et inimesed tunnetavad naabrivalvet,” selgitas Paltser. Naabrivalve eksisteerib Kuressaares ametlikult 2007. aasta septembrikuust ning Hariduse sektor on siiani ainus.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ärgitab aga inimesi õigusrikkumiste suhtes veelgi sallimatumad olema. “Numbrile 110 tasub helistada alati, kui vajadus tekib, sest politsei tuleb kindlasti kohale,” lubas Allik. “Kõige rohkem saame teateid avaliku korra rikkumiste kohta ja liiklusega seotud teateid,” lausus Allik. Komissari sõnul võiks taolisi teateid olla siiski veelgi enam, seega arenguruumi veel on.

Print Friendly, PDF & Email