Kuivastu sadama sissesõidutee saab sel aastal laiemaks

Kuivastu sadama sissesõidutee saab sel aastal laiemaks

 

Saarte teedevalitsus võtab sel aastal ette Kuivastu sadamasse suubuva riigimaantee laiendamise ning jalgraja ehituse.

“On lootus, et sügisel saame riigiteedele lisarajad, mis leevendavad liiklemist laevale pääsemist ootavate autodega siiani ülekoormatud olnud teedel,” ütles Oma Saarele Saarte teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo.

Tema sõnul on maanteele plaanitud kaks umbes kilomeetripikkust lisarada, mis saavad alguse Pädaste teeristist. Kavas on rajada ka kergliiklustee ja paigaldada valgustus, mis tipptunni ajal lubab jalgratturitel ja jalakäijatel ohutult liikuda.

Tuues võrdluseks Virtsu aleviku vahelise tee rekonstrueerimise möödunud aastal, leidis Kollo, et Kuivastu teetööd ei tohiks samuti liigselt aega võtta.
Kuivastu riigimaantee laiendamine tõusis päevakorda pärast seda, kui AS Saarte Liinid saatis möödunud aasta lõpul maanteeametile kirja, milles tegi reisijate arvu kasvule viidates ettepaneku sadamasse suubuvaid riigiteid laiendada.

OÜ Väinamere Liinid andmeil on reisijate arv kolmel parvlaevaliinil kokku viimase viie aasta jooksul kasvanud üle poole miljoni reisija ehk 30% võrra. Kui Kuivastu–Virtsu liinil oli 2006. aastal reisijaid 1 308 831 ja autosid veeti üle 477 311, siis 2007. aastal olid reisijaid 1 470 425 ja autosid 545 151.

Print Friendly, PDF & Email