Krimi

Roolijoodikud. 27. jaanuari öösel kell 3.30 pidas politseipatrull Kuressaare kesklinnas kinni sõiduauto Chrysler, mida juhtis alkoholijoobes Raimo (s 1963).

Vaid paar tundi hiljem, pühapäeva varahommikul kell 5.11 peeti Kuressaare kesklinnas kinni Audi, mille roolis oli alkoholijoobes Timo (s 1989). Mõlema juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks on politsei alustanud väärteomenetlust.

Kokkupõrge metsloomaga. 26. jaanuaril kell 17.17 teatati politseile, et Kuressaare–Võhma teel on mootorsõidukile ootamatult ette hüpanud metskits. Inimesed selles õnnetuses viga ei saanud, metskits sai surma, sõiduk aga tehnilisi vigastusi.

Liiklusohtlik ja porine magistraal. Reedel, 25. jaanuaril laekus politseile teade, et Kuressaare–Kuivastu maantee on mõnesaja meetri ulatuses kaetud mitmekümne sentimeetri paksuse muda- ja savikihiga, mis on teeolud sellel maanteelõigul muutnud väga liiklusohtlikuks. Teataja andmeil vedasid pori sõiduteele seda ületavad džiibid, mis osalesid Saarekolli võistlusel.

Samal päeval sai politsei teate, et Saare maakonna ühel erateel on keegi korraldanud ralli, ilma et oleks maaomanikult selleks eelnevalt luba küsinud. Teate edastanud kodaniku andmetel on džiipide poolt tee läbisõitmisega maaomanikule tekitatud varaline kahju. Juhtunu asjaolud on politseis kontrollimisel.

SISU tekitas liiklusohtliku olukorra. 25. jaanuaril kell 13.38 teatati politseile, et Kuressaare–Kuivastu maantee ametikooli ristmikul sõitis lapsi täis bussile ootamatult ette veoauto SISU, mis pärast liiklusohtliku olukorra tekitamist ei peatunud, vaid jätkas sõitu Roomassaare suunas. Politseipatrull tabas sõiduki, juhtunu asjaolud selgitab väärteomenetlus.

Sõitis suverehvidega. 25. jaanuaril kell 21.38 pidas politseipatrull Kuressaare linnas Kevade tänaval kinni sõiduki Honda Prelude, mille roolis oli Madis (s 1986). Sõidukil olid all suverehvid, juhtunu asjaolud selgitab väärteomenetlus.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles kommentaariks: “Ikka veel leidub täiesti vastutustundetuid juhte, kes praeguste keeruliste kiirelt vahelduvate ilmastikuolude juures sõidavad sõidukitega, millel on suverehvid. Juhi käitumine on allapoole igasugust arvestust.”

Eiras kohtu keeldu.
25. jaanuaril selgus ühe kriminaalasja menetluse käigus, et 1956. aastal sündinud Rein juhtis 23. jaanuaril Mustjala–Kihelkonna maanteel mootorsõidukit VAZ, kuigi kohus oli Reinult mootorsõiduki juhtimise õiguse ära võtnud. Juhtunu asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Vandaalitsejad Kuressaares. 26. jaanuari öösel kell 2.22 sai politseikorrapidaja teate, et Kuressaare kesklinnas lõhub joobnud kodanik Ferrumi kaubanduskeskuse juures asuvat sularahaautomaati. Patrull toimetas sündmuspaigalt kainenema 1986. aastal sündinud Viljari. Juhtunu asjaolud on kontrollimisel.

Samal ööl laekus politseile ka teade, et purjus Heikki (s 1986) on maha lõhkunud Tallinna tänavas asuva korteri ukse. Märatseja põgenes sündmuspaigalt. Juhtunu asjaolud on politseis kontrollimisel.

Ostis alaealisele alkoholi. 25. jaanuaril tuvastas politsei ühe väärteomenetluse käigus, et täisealine Keito (s 1989) ostis 18. jaanuaril Kuressaares Kohtu tänav 1 asuvast kauplusest neli pudelit pooleliitrist Lauaviina. Ostetud kaubast andis Keito kolm pudelit alaealistele, rikkudes sellega alkoholiseaduse nõudeid.

Täpsustus!
Reedeses Oma Saares ilmunud teatesse neljapäeval Läänemaal Risti–Virtsu maanteel toimunud raskest liiklusavariist sattus info edastamisel viga.

Nimelt oli liiklusõnnetuses osalenud kaubik Volkswagen LT teel mitte Virtsu, vaid Risti poole, kui sattus väga halbade ilmastikutingimuste tõttu külglibisemisse ja põrkas kokku Scania veokiga, mis liikus vastassuunas.

Print Friendly, PDF & Email