Krimi

Purjus juht põhjustas raske avarii. 19. jaanuaril kell 3.56 toimus liiklusõnnetus Saaremaal Kaarma vallas Vatskülas Kuressaare–Püha–Masa tee 10. kilomeetril, kus sõiduauto MB 190, mida juhtis alkoholijoobes 22-aastane Priit, kaotas juhitavuse ning sõitis paremale poole teelt välja vastu puud.

Õnnetuse tagajärjel sai kehavigastusi kaassõitja, 29-aastane Marko, kes toimetati Kuressaare haiglasse. Juhile anti esmaabi ja ta lubati kodusele ravile. Päästemeeskond likvideeris sõiduki süttimisohu.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud ja kaassõitja kehavigastused on selgitamisel. Juhtunu uurimiseks on alustatud väärteomenetlus.

Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku teatel oli juht turvavööga kinnitatud ja omas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust, kuid kaassõitjal oli turvavöö nõuetekohaselt kinnitamata. “Veelkordne näide selle kohta, et ka sõiduki tagumisel istmel istujail on vaja raskemate tagajärgede ärahoidmiseks liiklusõnnetusse sattudes kinnitada turvavöö.”

Tabati neli roolijoodikut. 20. jaanuaril kell 1.55 peeti Kuressaare linnas Pihtla tee 2 kinni sõiduauto BMW, mida juhtis alkoholijoobes Aare. Politsei on alustanud väärteomenetlust.

18. jaanuaril kell 15.20 peeti Kärla vallas Käesla–Karala–Loona tee kolmandal kilomeetril kinni sõiduauto Honda Accord, mida juhtis alkoholijoobes Raimo (1989). Alustatud väärteomenetlus.
Samal päeval kell 16.50 peeti Salme vallas Kuressaare–Sääre tee 19. kilomeetril kinni sõiduauto Ford Sierra, mida juhtis alkoholijoobes Aivo (1965). Alustatud väärteomenetlus.

17. jaanuaril, kell 22.04 peeti Kuressaares Pikal tänaval kinni alkoholijoobes sõidukijuht Mati (1966), kes omab juba kehtivat karistust samalaadse teo eest.

Autole otsa sõitnud kaubik põgenes sündmuskohalt. 18. jaanuaril kell 17.36 oli Kuressaare linnas Tallinna tänava majade 55 ja 57 vahel parkivale kaubikule VW Kasten pihta sõitnud kaubik Renault Master, mis lahkus sündmuskohalt. Juhtunust politseile teatanud isik sõitis liiklusõnnetuse põhjustanud kaubikule järele ja leidis selle Tamme poe eest. Politseipatrull tegi kindlaks sündmuskohalt lahkunud sõidukijuhi ning alustanud on väärteomenetlus.

Põder jooksis teele. 18. jaanuaril kell 17.19 jooksis Orissaare vallas Kuivastu–Kuressaare maanteel sõiduautole Peugeot ette põder. Inimesed liiklusõnnetuses kannatada ei saanud.

Hooletu suitsetamine tekitas tulekahju. 19. jaanuaril kell 9.24 teatati tulekahjust Kuressaares Tallinna tänav 42 asuvas kõrvalhoones. Kustutustööde käigus tõid päästjad välja põletushaavu saanud meesterahva, kes toimetati Kuressaare haiglasse ravile. Tulekahju, mille arvatav tekkepõhjus on hooletu suitsetamine, likvideeriti kell 9.47.

Kadunud muhulane leiti üles. Politsei leidis reedel üles kolmapäeval Muhus kaduma läinud mehe. Politsei pressiesindaja Kristi Mägi sõnul oli mees elus ja terve, vaid natuke külma saanud. Mehe kadumise asjaolude kohta aga ei soovinud ta kommentaari anda, öeldes vaid, et tegemist on delikaatse teemaga.

1968. aastal sündinud mehe kadumisest sai politsei teate kolmapäeva õhtul kella üheksa ajal, otsinguid alustati neljapäeva hommikul.

Kodutu surm ei olnud vägivaldne. Kolmapäeval Kuressaare kesklinnast Lasteaia tänavalt leitud mehe surma uurimiseks kriminaalmenetlust ei alustata. Politsei pressiesindaja Kristi Mägi sõnul on 44-aastase saar-lase isik tuvastatud ning tema surm ei olnud surm vägivaldne.

“Lahkamisel selgus, et mitte miski ei viita vägivaldsele surmale, vaid kukkumisel saadud vigastustele,” ütles ka Lääne ringkonna prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja, lisades, et seetõttu ei alustatud ka kriminaalmenetlust.

Saaremaal leiti 11 mürsku. 17. jaanuaril leiti ja tehti demineerijate poolt kahjutuks Torgu vallast Lindmetsa külast leitud 11 mürsku. Päästeameti pressiesindaja Priit Viks ütles Oma Saarele, et need olid Saksa päritolu 105 mm kild-fugass mürsud, mille leidis metsas jalutanud meeskodanik.
*
Nädalavahetusel toimetas politsei kainenema kaheksa isikut ning tabas neli alkoholijoobes alaealist.

Print Friendly, PDF & Email