Koolipoisid väärtustavad heategevuslikku mõtlemist (1)

Koolipoisid väärtustavad heategevuslikku mõtlemist

 

Kuressaare linnavalitsus kuulutas lõppenud aasta teoks spordis Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste korraldatud heategevusliku “Tähtede mängu” korvpallis, tänu millele toetati rohkem kui 8000 krooniga Kuressaare väikelastekodu.

Vaatamata sellele, et Kuressaares toimub mitmeid suurejoonelisi ja juba traditsioonidega spordisündmusi, otsustati seekord tunnustust avaldada kooliõpilaste korraldatud pisut teist laadi üritusele.

Aasta ilusaim päev

“Üllatus selles mõttes küll, et spordisündmusi on väga palju,” tõdes “Tähtede mängu” algataja ja eestvedaja, SÜG-i vilistlane Kaarel Väer hetk pärast linnapealt autasu kätte saamist. Väeri sõnul annab sel aastal jälle toimuvale üritusele väärtust juurde just selle heategevuslik suund. “Selle mõte ongi heategevusliku mõtteviisi arendamine,” märkis Väer.

“See on heas mõttes kohustus, me teeme seda puhtast naudingust. Minul isiklikult oli möödunud aastal “Tähtede mängu” päev elu kõige ilusam päev. Ja ma loodan, et sel aastal on samamoodi. Väga tore oleks, kui see traditsioon sada aastat kestaks,” avaldas Väer lootust.

Loovad traditsiooni

Idee ise sai alguse hoopis teises võtmes, algselt korraldati lihtsalt oma kooli korvpallitähtede mängu. Positiivset vastukaja kogedes otsustati üritus viia SÜG-i pisikesest võimlast spordihoonesse, kaasata staarid ning anda asjale heategevuslik mõte. “Mujal maailmas on selline mõtteviis väga levinud. Mõtlesime, et teeme Saaremaal oma asja,” rääkis Väer tunnustuse saanud ürituse saamisloost.

Sel aastal toimub heategevuslik “Tähtede mäng” taas. Kokku loodetakse saada 15 000 krooni, millega toetatakse Kallemäe kooli Kuressaare filiaali toimetulekuklassidele vajalike spordivahendite ostmist. Väeri sõnul loodab ta, et “Tähtede mängust” saab samasugune ühisgümnaasiumi “kaubamärk”, nagu on seda miniteatripäevad või solistide konkurss.

Kool väärtustab isetegemist

Nüüd juba vilistlase staatuses ja Tallinna tehnikaülikoolis majandust õppiv Väer märkis, et taolised üritused saavad sündida, kui kool annab võimaluse õpilastele ise teha midagi ja millegi eest vastutada. Mina olen näide SÜG-i klassivälise tegevuse tulemustest, kui vastutus antakse õpilaste kanda, kinnitas Väer, kes oli idee sünni ajal koolis sporditöö organisaator.

“Oluline on muidugi ka õpetajate toetus,” lisas ta. Väeri sõnul tulevad siis asjaga kaasa ka toetajad ja teised abimehed, keda ei ole olnud mitte vähe.
“Tähtede mängu” on tunnustanud ka Hansapank, kes konkursil “Tähed särama” toetas üritust 20 000 krooniga.

Urve Tiidus, Kuressaare linnapea:
“Tähtede mäng” sai tunnustuse osaliseks sellepärast, et seal oli hästi kokku kombineeritud selline sportlikkus, vaatemäng ja heategevus. Seal olid koos kõik spordile head positiivsed omadused, mitte lihtsalt passiivne pealtvaatamine. Ma arvan, et see idee on iseenesest väga hea. See mõte ise, et kellegi nimel seda teha, kas või väikeseks toetuseks, see on minu meelest tore. Ja kui noored inimesed selliselt oskavad mõelda, siis meil on lootust, et neist ei kasva väga ahned ja ihned ja kurjad inimesed.

Kalev Kütt, SA Kuressaare Spordibaasid juhataja:
“Tähtede mäng” sai pakutud sellepärast, et esiteks koolipoisid ise tegid, nad suutsid seda üritust müüa, tribüün oli paksult rahvast täis. Üritus oli põnev, oli pallimängu, vaheajal oli igasugu šõud. Kõik meie üritused on ju head. Aga just see on noorte poiste tehtud pluss heategevus.

Print Friendly, PDF & Email