Kaua tehtud – kaunikene: Saaremaa ühisgümnaasiumi 18. kabaree (1)

Kaua tehtud – kaunikene: Saaremaa ühisgümnaasiumi 18. kabaree

 

Saaremaa ühisgümnaasiumi 91. lennu kabareekava esimesed etendused on seljataga. Vastukaja on reeglina ülistav ja näib, et kabaree areneb samas tempos ujumise maailmarekorditega. Kuidas aga sünnib üks hea kabaree?

Tee tööd ja näe vaeva…

Nagu viimastel aastatel kombeks saab uus kabaree alguse juba sügisel, oktoobris. Saadakse esimest korda kokku, vaieldakse, arutatakse, vaieldakse veel ja tehakse siis kompromisse. Üks selle aasta kabaree eestvedajaid Reet Sillavee nendib, et kabaree õpetaski tegema tohutult kompromisse. Kõigi jaoks tuleb leida sobiv lahendus, tants, kleit ja puusanõks.

Selle nimel, et uus saaks ikka eelmisest parem on terve kool ja lapsevanemad vähemalt ühe veerandi segatud kõiksugustesse jaburustesse, mida nende võsukesed on välja mõelnud. Kooli ei saa ööseks kinni panna, kuna kabaree teeb proovi.

Peab jälgima, et tantsud ei ületaks eetilist piiri ja lõpuks konstateerima fakti, et kolm tüdrukut hakkavad edaspidi etenduste alguses aula lae all rippuma. Lapsevanemad ajavad aga ikka ja jälle oma tolmu mattunud õmblusmasinanõelad kuumaks ja vanu Eesti Naise numbreid appi võttes üritatakse välja mõelda, kuidas on võimalik sellise lõikega kleiti üldse õmmelda.

… siis tuleb ka armastus?

18. kabareest pidi saama armastuse kabaree – “Ti Amo Cabaret”. Tuleb tunnistada, et ei armastust ega nimest õhkuvaid itaalia rütme kabareesse just liialt palju pole saanud, aga vähemalt nimi sai ilus. Kuid armastust ongi raske leida.

Aastast aastasse näib õpetajate roll kavade seadmisel aina väiksemaks jäävat. Õpilased teevad ja otsustavad ikka ise. “Kui ka midagi ütled, ega nad ei tee ikka. Kui keegi küsima tuleb, siis räägid ja annad nõu, kui ei küsita – oled vait,” tunnistab selle aasta kabareelennu üks klassijuhatajatest Arne Loorpuu.

Paljusid kabareesid juhendanud ja ka SÜG-i kabaree – sellise, nagu ta praegu on – sünni juures viibinud Loorpuu ütleb oma värskeima lapse kiituseks, et vähemalt tagumikutunne on hea! “Kui istud saalis ja tunned, et tagumik ei taha enam tooli peal olla – siis ei ole väga hea kabaree,” lisas õpetaja.

… siis tuleb ka võrratu kabaree!!!

Kuidas külvad nõnda lõikad – esietendusel kutsuti SÜG-i 91. lennu kankaan viis korda tagasi. Ju oli Kabareejumal talle ohvriks toodud vere, higi ja pisaratega rahul.

Laval võis kohata elemente sambast, aeroobikast, moderntantsust, hiphopist, striptiisist ja veel tuhandest imest. Lisades tantsunumbritele ja bändile ka tavapärased “poistekavad”, mis reeglina keskenduvad odava populaarsuse võitmisele, saamegi järjekordse näiliselt üsna traditsioonilise kabaree.

Oma isikupära andsid kabareele kaks n-ö õhtujuhti. Marian ja Jörgen tulid ideele kabareesse lisada humoorikad videoklipid mõned päevad enne esietendust. Spontaanselt valmis ka nende poolt kehastatud Imeliku ja Teele interpreteering Mika “Love Today” teemadel.

Kuudepikkusest ülitäpsest ettevalmistusest ja piinlikkuseni läbimõeldud kavadest veetleva spontaansuseni – see ongi SÜG-i 18. kabaree. Humoorikas ja edev armastuse kabaree.

Print Friendly, PDF & Email