Avastamata aarete konkursil osalevad Mustjala pulm ja Maasilinn

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse konkursile “Eesti avastamata aarded” registreerus Saaremaalt kaks omavalitsust – Mustjala ja Orissaare vald.

Põnevate, kuid seni vähemtuntud turismi sihtkohtade leidmiseks välja kuulutatud konkursile esitas Mustajala vald kohaliku folkloorietenduse “Mustjala pulm” ja Orissaare vald rekonstrueerimisel oleva Maasilinna, ütles Oma Saarele konkursi projektijuht Tiina Tarma.

Konkursile oodatakse algatusi, kus on põimunud Eesti kultuuri- või looduspärandi tutvustamine ja elamusliku kogemuse pakkumine. Selleks võib olla nii atraktsioon, sündmus kui ka teenus – näiteks kultuurilooline matk, külapäevad või ka eheda ja kvaliteetse rahvustoidu valmistamine.

Konkurss on seotud Euroopa Komisjoni projektiga “European Tourist Destinations of Excellence” (EDEN), mida Eestis korraldatakse esimest korda.

Eelvalikukomisjoni valitud kolm paremat kutsutakse oma projekti esitlema rahvusvahelise žürii ette aprilli lõpus. Konkursi võitjat esitletakse oktoobri lõpus 7. Euroopa turismifoorumil Prantsusmaal. Kõik konkursil osalejad saavad juhendmaterjalid oma sihtkoha paremaks arendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email