Otsigem Saaremaal veel avastamata aardeid

Otsigem Saaremaal veel avastamata aardeid

 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus kuulutas välja konkursi “Eesti avastamata aarded” põnevate, kuid seni vähemtuntud turismi sihtkohtade leidmiseks. Konkurss on seotud Euroopa Komisjoni projektiga “European Tourist Destinations of Excellence” (EDEN), mida Eestis korraldatakse esimest korda.

“Euroopas suurt tunnustust võitnud konkursi kaudu saab Eesti end tutvustada kui atraktiivne ja mitmekülgne reisisiht,” ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktori asetäitja Marje Braunbrück. 

Konkursile oodatakse algatusi, millest arendatakse välja unikaalne kohaliku kultuuri- ja looduspärandi väärtustamisel põhinev turismipakkumine. Ettevõtmine on eelkõige mõeldud nende sihtkohtade avastamiseks ja arendamiseks, kuhu täna turistid veel eriti ei satu, kuid mille kultuuri- ja looduspärandi kasutamisel on suur potentsiaal. Ühe olulise tingimusena lähevad arvesse vaid need arendused, millega ei ole tegeletud kauem kui kolm aastat.

“Ootame kõiki ideid, kus on põimunud Eesti kultuuri- või looduspärandi tutvustamine ja elamusliku kogemuse pakkumine,” teavitas turismiarenduskeskuse vanemkonsultant, konkursi projektijuht Tiina Tarma. “Selleks võib olla nii atraktsioon, sündmus kui ka teenus – näiteks kultuurilooline matk, külapäevad või ka eheda ja kvaliteetse rahvustoidu valmistamine,” lisas ta.

Konkursil saavad osaleda regionaalsed turismiühendused, kohalikul tasandil turismi arendavad valitsusvälised organisatsioonid, omavalitsusüksused ja maakonnavalitsused. O

saleda võivad ka omavalitsusega linnad, kuid sel puhul ei tohi ööbimiste arv elaniku kohta ületada Eesti keskmist. Osalev organisatsioon peab omama võimalusi projekti juhtimiseks ja läbiviimiseks, samuti otseselt vastutama algatuse ettevalmistamise ja haldamise eest, mitte toimima vahendajana.

Osalejatel tuleb end registreerida 18. jaanuariks. Seejärel on vaja täita avaldusdokumendid, mille vastuvõtt lõpeb 29. veebruaril. Avaldusdokumente saab alla laadida internetist (www.eas.ee/eden2008). Avalduse võivad esitada ka need organisatsioonid, kes pole end eelnevalt registreerida jõudnud.

Eelvalikukomisjoni valitud kolm paremat kutsutakse oma projekti esitlema rahvusvahelise žürii ette aprilli lõpus. Konkursi võitjat esitletakse oktoobri lõpus 7. Euroopa turismifoorumil Prantsusmaal.

Niisiis on ettevõtlikele saarlastele väljakutse esitatud. Osakem siis põimunud kultuuri- ja looduspärandit põnevalt esitleda. Külapäevi, kus aukohal pärimuskultuur ja laual ainult Saare- või Muhumaale omased toidud pannileivast kuni kuulsa saare õlleni, peetakse ju igal suvel. Või võtame ketramisvõistlused, lõõtspillimängijate kokkusaamised ja teised sarnased üritused.

Print Friendly, PDF & Email