Kaarma vald võib hakata toetama ka laste erahuviharidust

Vastu tulles lastevanemate soovile uurib Kaarma vallavalitsus võimalusi hakata maksma kohatasu ka Kuressaare erahuvikoolides käivate laste eest.

Praegu toetab vald küll laste Kuressaare linna huvikoolides käimist, kuid erahuvikoolides käimist seni mitte, ütles Kaarma haridus- ja kultuurinõunik Rein Orn, kelle sõnul on lapsevanemad avaldanud soovi saada vallalt toetust ka laste erahuvikoolidesse saatmiseks.

“Meil endil on samasugune arusaam, sest lapse seisukohalt ei ole ju tähtis, millises huvikoolis ta käib, talle on tähtis oma vaba aega sisustada,” nentis Orn.

Rein Orn lausus, et vallavalitsus uurib esmalt Kuressaare linna kogemust erahuvihariduse toetamisel ning otsustab siis, millisel moel oleks seda kõige mõistlikum teha vallal.

“Praegu on mõned tehnilised küsimused veel selgusetud. Kui linnale kuuluvates huvikoolides on rahastamine väga läbipaistev, siis erahuvikoolide puhul ei saa me sageli aru, mida toetame, aga see on puhttehniline küsimus,” ütles Orn.

Ta lisas, et vald hakkab erahuviharidust toetama siiski alles 2009. aastast, kuna valla 2008. aasta eelarve võetakse ilmselt jaanuari lõpus vastu ja seal erahuvihariduse toetamiseks vahendeid ette nähtud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email