Sarkozy – Bruni: peagi on oodata pulmi!

Sarkozy – Bruni: peagi on oodata pulmi!

 

Prantsuse bulvariajakirjandus on veendunud – kas 8. või 9. veebruaril saab itaallannast endisest tippmodellist ja praegusest lauljast Carla Brunist järjekorras juba kolmas madame Sarkozy.

Oma kirglikku armusuhet kõmuajakirjade esikaantel afišeerida eelistav ning teleekraanidel tärkavat pereõnne demonstreeriv paar ei suuda end kauem vaos hoida ja on valmis kähku abieluranda tüürima.

Nende suhe arenes tõepoolest pöörase kiirusega! Esimesest kohtumisest oli möödunud vaid üks kuu, kui armunud Nicolas surus armunud Carla sõrme ülikalli ja -haruldase sõrmuse. Hästiinformeeritud allikad teavad väita, et tegu pidavat olema südamekujulise roosa briljandiga.

Sõrmuse olevat disaininud Christian Diori moemaja disainer Victoire de Castellane isiklikult ning see sümboliseerivat kihlust ja peatseid pulmi. Carla Bruni ei tahtnud aga alla jääda ja vastas samaväärselt – Prantsuse riigipea randmele kinnitati ülikallis käekell, mis valminud Patek Philippe’i kellameistritöökojas Šveitsis. Kõigest sellest on sel nädalal kirjutanud Pariisi kollane ajakirjandus.

Endise tippmodelli pianistist ema Marysa Borini ei suutnud aga oma rõõmu vaid iseendale hoida ja lobises itaalia ajakirjanikele: “Monsieur president palus minult tõepoolest mu tütre kätt. Mina vastasin talle: “Härra president, mul pole põhjust Teile ei öelda!””

Koketeeriv ämm

Marysa Borini isegi külastas oma tütart, kes on juba Élysée paleesse elama asunud. “Kui aga Carlast saab tõepoolest Prantsusmaa esimene daam, siis peab ta uueks eluks piisavalt aega leidma,” ütles ema. Intervjuus Pariisi päevalehele Le Parisen teatas see lobisemishimuline ja koketeeriv naine aga: “Mu tütar Carla elab praegu üle tõelist armulugu. Ma arvan, et nad on Nicolas’ga teineteisele suurepäraseks täienduseks.”

Oma tulevase väimehega kohtus Marysa Bruni esimest korda siis, kui Prantsuse president tegi riigivisiidi Vatikani ja kohtus seal Rooma paavstiga. Kohtumisele järgnenud ametlikule vastuvõtule oli kutsutud ka riigipea tulevane ämm.

Neile meeldib end näidata

Pärast paljureklaamitud Pariisi Disneylandi külastamist on president ja kunagine tippmodell lahutamatud. Oma armulugu on nad teadlikult demonstreerinud kogu maailmale.

Nii näiteks nähti neid detsembrikuu lõpus käest kinni kõndimas Egiptuses mööda Luxori arheoloogilisi väljakaevamiskohti. Seejärel viibis paar teineteise embuses Sharm ash-Shaykhi päikselisel rannikul.
Laupäeva, 4. jaanuari õhtul näitasid maailma suuremad telekanalid uudistesaadetes aga, kuidas Prantsuse riigipea oma armukese ja tema pojaga juba Jordaanias muistse Nabatea riigi pealinna Petra iidsete varemete taustal jalutab.

Seekord istus presidendi õlgadel Carla ja filosoof Raphaël Enthoveni väljaspool abielu sündinud poeg, kes varjas miskipärast oma nägu käte ja kapuutsiga teleoperaatorite eest, kes soovisid seda ajaloolist hetke jäädvustada.

Kiire armuromaan tekitab kõhklusi.

Mõned kurikeeled ja irvhambad näevad selles episoodis omamoodi sümboolset tähendust – lugu on selles, et omal ajal pages koos armukese Richard Attias’ga Petrasse Nicolas Sarkozy teine naine Cécilia ning see sündmus sai Nicolas’ ja Cécilia suhte lõpu alguseks. Armupsühholoogid väidavad, et taoline meetod aitab inimesel, kes on taas leidnud armastuse, unustada hingepiinu põhjustavat minevikku.

Paljusid Carla Bruni sõpru on häirinud käimasoleva armuromaani liiga kiire areng. Pealegi tunnevad sõbrad muret, et kõrgseltskonnas, kuhu kunagine tippmodell paratamatult satub, hakatakse teda tema kontrollimatute emotsioonide tõttu pilkavalt kutsuma Don Juaniks seelikus, kes vaid väliselt näeb välja kui Prantsusmaa esimene daam.

Kuid mis puutub Nicolas Sarkozysse, siis siin on küll jäänud mulje, et president vaid unistab sellest, kuidas oma idüll vasakpoolsete endise nümfiga võimalikult kiiresti legaliseerida.

31. detsembril, vahetult enne seda kui Sarkozy pidi prantslaste poole pöörduma uusaasta tervitusega, ei suutnud riigipea end Élysée palees toimunud vastuvõtul enam vaos hoida ja esitles Brunit kohalviibinuile.

Nende hulgas olid sellised Prantsusmaa tuntud poliitikud ja ühiskonnategelased nagu Roger Karoutchi, André Santini ja Christine Albanel. Tahtmatult jäi mulje, et president kiirustab.

Teatud mõttes on tal ka õigus, sest suurriigi presidendi elu ilma esimese daamita oleks keeruline. Riigipea abielu Carla Bruniga, kes varem pole kunagi abielus olnud, reguleeriks ju kõik nn protokollilised küsimused: need juba tekkisidki näiteks Egiptuses ja võivad peagi taas tekkida, kui Prantsusmaa riigipea jaanuarikuu lõpus sõidab ametlikule visiidile Indiasse.

Moraalijüngritest kriitikutele võiks Nicolas Sarkozy aga öelda: kui teile meeldis Grace Kelly (lihtlabane ameerika näitlejanna, kellest sai 1956. aastal Monaco printsess), siis kannatate välja ka Carla Bruni viibimise Élysée palees.

Carla Bruni Tedeschi (sünd Itaalias Torinos 23. detsembril 1967) – endine itaalia tippmodell ja praegune laulja. Tema võõrasisa on tööstur ja helilooja Alberto Bruni Tedeschi ja ema itaalia pianist Marysa Borini.

Tuntud itaalia näitleja Valeria Bruni Tedeschi on tema õde. Seni avaldatud materjalide põhjal on Carla väidetav bioloogiline isa ärimees Maurizio Remmert (vt artikkel “Who is the daddy?” ajalehes Daily Mail 6. jaanuarist 2008).

Kolmekuningapäeval avaldas ajakiri Le Journal du Dimanche au Quotidien sensatsioonilise teate: Prantsusmaa riigipea Nicolas Sarkozy (sünd 1955) ja Carla Bruni pulmapidu leiab aset veebruarikuu algul.

Print Friendly, PDF & Email