Põlluvahe tänava ehitushoov meelitab ehitus- ja aiandushuvilisi

Põlluvahe tänava ehitushoov meelitab ehitus- ja aiandushuvilisi

 

Jõulukuu keskel Kaarma vallas Sikassaares Põlluvahe tänaval avatud Saaremaa uusimat ehitus- ja aianduskauplust Bauhof ehk maakeeli Ehitushoovi, on jõudnud lühikesele lahtiolekuajale vaatamata külastada vist küll enamik saarlasi ja muhulasi.

Aasta viimastel päevadel küttis ostupalaviku üles kampaania “Aasta nael”, kus ostjaid said Bauhofist kauba kätte 20-protsendilise allahindlusega. Juhataja Anne Kumpase sõnul ulatus kaubanduskeskuse käive neil päevil 450 000 kroonini ja üle sellegi.

“Meie kaupluses on pakutava sortiment rikkalik. Osteti igasugust kaupa. Vahest enam läksid WC-potid, valamud, kraanikausid, ka siseviimistlusvahendid ja niisugused asjad. Ka lilli müüdi päris palju,” rääkis juhataja Kumpas.

Parafraseerides peaminister Andrus Ansipit (“Tule taevas appi!”) tuli taevas appi vastavatud kauplusele läinud nädalavahetusel. Pühapäeval osteti Bauhofist hulgaliselt igasuguseid lumetõrjevahendeid. Tänu lumesajule ja sellele järgnenud tuisule kasvas Bauhofi käive nädalavahetusel märgatavalt.
“Pühapäeva pärastlõunal helistati ja küsiti, kui kaua me veel avatud oleme, ja kui inimesed said teada, et kella viieni, siis rõõmustasid ning lubasid kohe ostma tulla. Talv tuli paljude jaoks selgi aastal ootamatult, aga hea, et saime operatiivselt töövahenditega aidata,” tundis vanemkassapidaja Anneli Lehtmets infolauast heameelt.

Saaremaal avatud kauplus on Bauhofi kaubandusketi kaheksas pood. Ehitushoovi keskused on veel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis ja Põlvas.

“Meie kauplustel on erinevad müügisaalipinnad. Pärnus on meiega võrreldes poole suurem müügipind. Meie kauplusega samasuured keskused on Põlvas ja Jõhvis. Neile pakume oma müügitulemustega võrdväärset konkurentsi,” teavitas Anne Kumpas.

Saaremaa kaupluse ehitamisse investeeris Bauhof (endine Ehitus Service) ligi 70 miljonit krooni. Tegu on Saare maakonna suurima ehitusmaterjale ja aiakaupu pakkuva kauplusega, kus kaubavalikus umbes 30 000 tootenimetust.

Bauhofi kodulehelt saavad huvilised teada, et selle nime all tegutsevate kaupluste eeliseks on avar müügipind, mis tähendab suuremat kaubavalikut ning do it yourself-kontseptsiooni, mille kohaselt saab klient kauplusest ostetu abil ehitus- jms töödega lihtsa vaevaga ise hakkama.
Erksavärvilised viidad ja sildid juhatavad ostja kaubani, mille järele inimene poodi tuli.

Müügipinda on Põlluvahe tänava kaubanduskeskuses 3500 ruutmeetrit. Sellest 2500 ruutmeetrit võtavad enda alla ehituskaubad ja 1000 ruutu aiatarbed ning taimed.

Lisaks müügipinnale saab 2250 ruutmeetri suurusesse lattu ladustada piisavas koguses kaupa, mida sealt siis vajadusel kas otse ostjale kätte toimetatakse või kaupluse esindusriiulitele paigutatakse.

Üldehitusmaterjalide müügipind õues võtab enda alla 3200 ruutmeetrit.
Lastenurgas leiavad tegevust kauplust külastavate vanemate võsukesed
Kaupluse lastenurgas toimuvad kord kuus meistriklassi õpitoad, kus 5–12-aastased lapsed saavad vilunud meistrite juhendamisel lihtsamaid esemeid meisterdada. Märkimisväärne on seegi, et materjalid ja õpetus on lastele tasuta.

Kauplust külastavate vanemate lapsed on lastenurga juba enda jaoks avastanud. Anneli Lehtmetsa sõnul käivad pereisad ja -emad oma võsukestega kaupluses just nädalavahetustel. Neil päevil võib poisipõnne ja tüdrukutirtse lastenurgas mängimas näha peaaegu hommikust õhtuni.
Saaremaa kaubanduskeskuses on kolm osakonda: ehitus-, tehnika- ja aia(kodu)osakond.

“Arvan, et kevadel kasvab aiaosakonna töötajate töökoormus tublisti. Meie välisaed on suur. Sinna mahub palju kaupa. Bauhofi aiakaupade valik, alates seemnetest-istikutest kuni tööriistadeni, on väga rikkalik,” tundis Anne Kumpas heameelt.

Üsna peatselt, juba jaanuari teises pooles on oodata uut müügikampaaniat. See algab 17. jaanuaril. Millised kaubad siis soodushinnaga müügile paisatakse, ei osanud kaupluse juhataja veel öelda, aga selge see, et niisugused sooduspakkumised tulevad kasuks kliendile ja laias laastus nii kauplusele kui ärile üldse.

“Talvekuud pärast aastavahetust on ju meie kaubandusmaastikul üsnagi tühjad. Arvatavasti teeme ostjatele päris soodsaid pakkumisi,” arvas Anne Kumpas.

Enamik ostjaid on endale juba teadvustanud, et Bauhofis kehtib nii Selveri kui ka Tallinna ja Tartu kaubamajade sooduskaart.

“Meie kassapidajad küsivad igalt kliendilt, kas tal on Selveri kaart. Oma kaarti Ehitus Service, kes Bauhofi kaubamärki omab, alles kavandab,” teavitas kaupluse juhataja.

Anne Kumpase sõnul tegeles Saaremaa kaupluse töötajate komplekteerimisega Ehitus Service’i personaliosakond. “Käisin ise samamoodi vestlustel. Alles viimasel korral nägin esmakordselt nelja osakonnajuhatajat. Ma ei oskagi kommenteerida kui raske või kerge oli meie kauplusse töötajaid saada. Tean siiski, et konkurents oli päris tihe,” hindas vastne kollektiivi juht tööpere loomist.

Vahest tundub üllatuslikki, et Bauhofi kaubanduskeskuses ei olegi müüjaid. Tõepoolest, ühegi kaupluse töötaja ametinimetus niimoodi ei kõla. “Meil on kassapidajad, vanemkassapidajad ja müügimehed. Kui ostja ei leia ise riiulitelt kaupa üles, siis infotöötaja abistab. Müügimees oskab kaupa soovitada, oskab ostjat õpetada tööriistu käsitsema ja annab hüva nõu. Ta on ka konsultandirollis.

Infotöötajalt saab ostja suuremahulise kauba kojuviimiseks meilt sõiduauto järelkäru tellida. Seda võimalust on juba üsna paljud kasutanud,” teadis Anne Kumpas.

Mõnedki ostjad on imestanud ja küsinud poe töötajailt, miks on Bauhofis nii kõrged riiulid. Ülemistelt riiulitelt ei saa ostjad ise tõepoolest kaupa kätte. Lae alla on aga paigutatud see kaup, mida alumistelgi riiulitel piisavalt. Kui alt üks või teine asi otsa saab, siis muretsevad juba kaubandustöötajad selle pärast, et tühjaks jäänud alustele ülemistelt riiulitelt kaup ringi tõsta.

“Kui kaup ka ülemistelt riiulitelt otsa saab, siis tuuakse sinna laost juurde. Laopinnad on meil tõesti suured. Meie külmlao pind on müügisaali omaga võrdne. Külmlaos ehk mitteköetavas laos on põhiliselt ehitusmaterjal,” selgitas juhataja.

Missioon – teeme ehitus- ja aiakaupade ostmise lihtsamaks
Üldist turusituatsiooni arvestades pakub Bauhof välja oma missiooni ja visiooni. Ennast internetis ja reklaamtrükistes tutvustades julgustab firma kasutama uudseid lahendusi.

“Teame, et kliendile on olulised pikad lahtiolekuajad, lahedad parkimisvõimalused, kiired kassad ja hea ligipääsetavus kauplustele,” saab lugeda firma kodulehelt.

Kaupluse töötajaid rõõmustavad tunkedes mehed, kes poest sisseoste käivad tegemas.

“Kui juba tööriietes ehitusmehed meilt ostmas käivad, näitab see seda, et oleme vajalikud. Nad on meiega rahule jäänud ja meie muidugi nendega,” ei varja kauplusetöötajad heameelt.

Kuressaare külje all uksed avanud uus ehitushoov on esmaspäevast reedeni lahti kaheksast kaheksani, seega kaksteist tundi. Laupäeval avatakse pood kell 9 ja suletakse kell 20. Pühapäeval saab Bauhofi kauplusega tutvuda ja vajalikke oste teha kella 9-st kuni 17-ni.

Kauplus on valgusküllane ja avar. Parkla mahutab mitukümmend sõidukit.
“Ainult avamise päeval läks kitsaks. Teistel päevadel mahuvad ostjate sõidukid siia lahedasti ära. Kui maainimene tuleb ainult meie juurest kaupa ostma, siis ta ei peagi ju linna sisse sõitma. Siin saab ta oma ostud tehtud, kaup auto peale ja tagasi koju,” arutles Anne Kumpas.

Bauhofi visiooniks on saada uue, inspireeriva kaubanduskultuuri eestvedajaks.

Ehitus Service’i kontseptsiooni kohaselt sisaldab kaubamärk Bauhof ka vihjet täpsusele, korrale ja kvaliteedile.

“Bauhof on koht, kus teatakse ja osatakse. Me usume ehitusmeistrite põlvest-põlve edasi antud oskustesse ning Bauhofi ehituskauplustes töötavad professionaalid, kes teavad, oskavad ja aitavad,” võib lugeda uue poe kohta kirjapandust.

Põlluvahe uulitsa Bauhofi töötajad on sellise hinnanguga rahul. Nad on rahul töötingimustega. Oma olmeruume kiitsid nad lausa ülivõrdes.
Ja veel üks oluline asi. Bau-hofi poes töötab ka saemees. Just, just. Saemees nagu saemees ikka. Selleks meheks on muusikamehenagi ennast saarlastele puhkpilliorkestris tuttavaks mänginud Tõnis Leedo.

“Esimestel päevadel käidi lihtsalt uudistamas ja uurimas, mis mees see sihuke on. Nüüd ma juba tööpuuduse üle ei kurda. Inimene tuleb ja valib endale sobivast materjalist laua või plaadi. Mina saen selle vastavasse mõõtu ja nii võib ostja siit lahkuda juba valmis detailiga, näiteks kraanikausi alusega,” maalis Tõnis Leedo oma tööst selgema pildi.

Print Friendly, PDF & Email