Kuressaare kindluse konserveerimine algab tänavu

Kuressaare kindluse konserveerimine algab tänavu

 

2008. aastal lisandub Saaremaa muuseumi eelarvesse senisele 7,5 miljonile veel 9,9 miljonit krooni Kuressaare kindluse bastionaalse vööndi konserveerimiseks.

Algselt 2007. aastal toimuma pidanud restaureerimine lükkus Saaremaa muuseumi direktori Endel Püüa sõnul järgmisesse aastasse seetõttu, et Euroopa Liidu struktuurifondid ei avanenud. “Restaureerimistöödeks ettenähtud 7,5 miljoniga oleksime saanud alustada vajalikke töid, kuid me ei saanud seda raha kasutada,” rääkis Püüa.

“Kõige kriitilisemad kohad on siiski vallid, kus siiani on olnud ka väiksemat sorti varinguid,” nentis Püüa, kelle sõnul tuleb esimesena ette võtta Põhjabastionil omal ajal pooleli jäänud tööde jätkamine ja varisemisohtlike müürilõikude kindlustamine.

Muuseumi direktori hinnangul võivad ehitustööd alata kõige varem tänavu suve lõpupoole. “Kui projekti rakendusprotsess läheb kiiresti, on lootust, et aasta teises pooles saame juba töödega pihta hakata,” selgitas ta.

Endel Püüa ütles Oma Saarele, et väiksemaid töid lossi ümbruses on siiski tehtud ka lõppenud aastal. “Näiteks käsitöökeldrid päästsime sulgemisest, vett läbilaskvad keldrilaed said uue hüdroisolatsiooni, tunduvalt laiendati ka keldrite esist platsi ja ehitati juurdepääsutee,” lausus Püüa, lisades, et veel rajati suurtükitorni keldrisse näitusesaal, kus tulevast suvest alates hakatakse korraldama väiksemaid foto- ja kunstinäitusi ning eksponeeritakse muuseumis leiduvaid vanu suurtükke.

Riigieelarves on Kuressaare linnuse restaureerimiseks ette nähtud umbes 60 miljonit krooni, mis Püüa sõnul on umbes pool tegelikult vajaminevast summast.

Print Friendly, PDF & Email